LETA28 мая

Opozīcijas organizācija "Atvērtā Krievija" aptur darbību

Kremļa kritiķa Mihaila Hodorkovska finansētā Krievijas opozīcijas organizācija "Atvērtā Krievija" pārtrauc darbību un reģionos slēdz visas nodaļas, ceturtdien pavēstīja organizācijas izpilddirektors Andrejs Pivovarovs.

""Atvērtā Krievija" pilnībā pārtrauc savu darbību. Mēs reģionos slēdzam visas nodaļas. Visi kustības biedri ir izslēgti no organizācijas, bet viņu dalība anulēta, lai izvairītos no iespējamām vajāšanām," ziņu aģentūrai "Interfax" pavēstīja Pivovarovs.

"Valsts dome grasās stingrāku padarīt Kriminālkodeksa 284.panata pirmo daļu, bet mums jauni naudassodi un krimināllietas nav vajadzīgas, un mēs gribam aizsargāt mūsu atbalstītājus," skaidroja organizācijas vadītājs.

"Atvērtā Krievija" tika izveidota 2001.gadā pēc Hodorkovska iniciatīvas.

Lēmums par organizācijas darbības apturēšanu pieņemts laikā, kad Krievijas varasiestādes, tuvojoties septembrī gaidāmajām vēlēšanām, pastiprina spiedienu pret varas oponentiem.

"Atvērtā Krievija" 2017.gadā tika atzīta par nevēlamu organizāciju atbilstoši likumam, kas vērsts pret ārvalstu organizācijām, kurām tiek pārmesta politiska iejaukšanās.

Atbilstoši likuma labojumiem, kas šobrīd tiek izskatīti parlamentā, nevēlamo organizāciju biedriem draudēs cietumsods.