МирLETA25 янв.

Norvēģija nosaka stingrus pasākumus britu paveida koronavīrusa iegrožošanai Oslo reģionā

Norvēģijas valdība no sestdienas pusdienlaika noteikusi stingrus ierobežojumus desmit Oslo reģiona pašvaldībās, lai neļautu izplatīties jaunā koronavīrusa tā dēvētajam britu paveidam, kas atklāts kādā aprūpes iestādē Nurdrefolles pašvaldībā netālu no galvaspilsētas.

Kā žurnālistiem sacījis veselības ministrs Bents Heije, no Nurdrefolles uz Oslo regulāri brauc daudz cilvēku un gadījumā, ja šī vīrusa mutācija izplatītos galvaspilsētā, būtu ļoti grūti novērst tās tālāku izplatīšanos visā valstī.

"Situācija ir ļoti nopietna, un jādara viss, lai apturētu šo uzliesmojumu," viņš uzsvēris.

Valdība likusi slēgt lielāko daļu tirdzniecības centru, atļaujot darboties vienīgi pārtikas veikaliem, aptiekām un degvielas uzpildes stacijām. Darbs jāpārtrauc arī 45 valsts alkohola monopola "Vinmonopolet" veikaliem reģionā, bet restorāniem atļauts izsniegt ēdienu vienīgi līdzņemšanai. Slēgti sporta centri un peldbaseini, atcelti visi publiskie pasākumi.

Reģiona iedzīvotāji aicināti strādāt no mājām, bez vajadzības neceļot un ierobežot saskarsmi starp mājsaimniecībām; sabiedriskās vietās ieteikts valkāt maskas. Pašvaldībām dotas tiesības vajadzības gadījumā slēgt skolas un bērnudārzus, bet augstskolām jāpāriet uz attālinātām mācībām.

Ierobežojumi pagaidām noteikti līdz 31.janvārim.

No 5,3 miljoniem Norvēģijas iedzīvotāju inficēšanās ar koronavīrusu līdz šim apstiprināta aptuveni 60 000 un vīrusa izraisītā slimība Covid-19 prasījusi 544 cilvēku dzīvības.

Līdz šim uzskatīts, ka jaunais koronavīrusa paveids, kurš sākotnēji tika konstatēts Lielbritānijā, ir lipīgāks, bet nav bīstamāks par jau zināmo, taču Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons piektdien paziņoja, ka ir "dažas liecības", ka tas varētu būt arī nāvējošāks.