МирLETA20 янв.

Norvēģija nekonstatē saistību starp Covid-19 vakcīnām un nāves gadījumiem pēc vakcinācijas

Norvēģija pirmdien apliecināja, ka nav konstatēta saistība starp "Pfizer/BioNTech" Covid-19 vakcīnām un nāves gadījumiem pēc vakcinācijas, tomēr ieteica ārstiem izvērtēt visvārgāko cilvēku vispārējo veselības stāvokli, pirms injicēt viņiem vakcīnu.

Kopš Norvēģijā decembra beigās tika uzsākta vakcinācijas kampaņa, valstī no dzīves aizgājuši 33 gados veci cilvēki, kas saņēmuši pirmo vakcīnas devu, apliecināja veselības jomas amatpersonas.

13 līdz šim izanalizētajos gadījumos "tie visi ir cilvēki cienījamos gados, vārgi un ar nopietnām slimībām", žurnālistiem sacīja Norvēģijas Sabiedriskās veselības institūta direktore Kamilla Stoltenberga.

"Attiecībā uz cēloņiem līdz šim nekāda analīze nav veikta," viņa piebilda.

"Ir svarīgi atcerēties, ka Norvēģijā aprūpes namos vidēji katru dienu no dzīves aiziet 45 cilvēki, tātad nav teikts, ka tas būtu mirstības pieaugums vai ka tie būtu saistīti ar vakcīnām," viņa sacīja.

Parādoties ziņām par nāves gadījumiem, Norvēģija tomēr uzsver, ka ārstiem individuāli ir jāizvērtē, vai pacientiem, kas ir vārgi vai nedziedināmi slimi, vajadzētu saņemt vakcīnas devu.

Uzņēmumi "Pfizer" un "BioNTech" pirmdien pavēstīja, ka "strādā ar Norvēģijas Zāļu aģentūru, lai apkopotu visu atbilstošo informāciju".

Uzņēmumi norādīja, ka Norvēģija vakcinācijas kampaņu sākusi ar gados veciem cilvēkiem aprūpes namos,  un "lielākā daļa no viņiem ir ļoti veci ar pamatslimībām, un daži ir nedziedināmi slimi".

Norvēģijā līdz šim vakcinēti vairāk nekā 48 000 cilvēku.