LETA9 нояб.

No šodienas darba devējam būs pienākums nodrošināt darbiniekiem attālinātā darba iespējas

Ārkārtējās situācijas laikā no šodienas līdz 6.decembrim darba devējam būs jānodrošina darbiniekiem attālinātā darba iespējas, paredz valdības pieņemtais rīkojums par ārkārtējās situācijas izsludināšanu.

No rīkojuma izriet, ka darba devējam ārkārtējās situācijas laikā būs jānodrošina darbiniekiem attālinātā darba iespējas, ja darba specifika to pieļauj un darbiniekam ir iespējas mājās pilnvērtīgi veikt darba pienākumus.

Tāpat darbam klātienē būs jānodrošina darbiniekiem individuālie aizsardzības līdzekļi, kas ir nepieciešami darba pienākumu veikšanai, piemēram, mutes un deguna aizsegi, priekšauti, virsvalki.

Darba devējam būs jānosaka pasākumi Covid-19 izplatības ierobežošanai darba kolektīvā, nosakot atbildīgo personu par šo pasākumu ieviešanu darbavietā un informējot darbiniekus par minētajiem pasākumiem.

Tāpat ārkārtējās situācijas laikā nebūs piemērojams normatīvajos aktos noteiktais nosacījums par pienākumu adresātam parakstīties informatīvā paziņojuma zonā "datums un paraksts" vai uz paraksta attēla iegūšanas aparāta sensora, ja pasta komersants, izmantojot sūtījumu apstrādes sistēmas, kas sagatavo un apkopo sūtījumu saņemšanas datus, nodrošina dokumentārus vai elektroniskus pierādījumus tam, ka konkrētais sūtījums ir izsniegts.

Jau ziņots, ka Covid-19 ierobežošanai no 9.novembra līdz 6.decembrim Latvijā izsludināta ārkārtējā situācija, šāds lēmums piektdien pieņemts valdības un Krīzes vadības padomes kopsēdē.