ЛатвияLETA25 янв.

Nedēļas nogalē par komandantstundas pārkāpumiem sākti 1009 administratīvā pārkāpuma procesi

Nedēļas nogalē par komandantstundas pārkāpumiem sākti 1009 administratīvā pārkāpuma procesi, šorīt intervijā TV3 raidījumam "900 sekundes" sacīja Valsts policijas Galvenās kārtības policijas pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis.

Viņš atzina, ka pārkāpumu skaits nemazinās un tas ir tāds pats kā iepriekšējās nedēļas nogalēs. "Domāju, ka kopumā cilvēku attieksme nav mainījusies un joprojām policijas darbiniekiem jāsaskaras ar nepatīkamiem gadījumiem, kad personas izrāda agresiju," sacīja Krapsis.

Valsts policija sadarbībā ar pašvaldības policiju, Valsts robežsardzi un Zemessardzi kopumā pārbaudīja 11 561 personas, lielākoties iedzīvotājiem atrodoties uz ielas attaisnojošu iemeslu dēļ. No pārbaudītajām personām 8804 gadījumos cilvēki bija aizpildījuši pašapliecinājumus, 561 gadījumā personām tika doti preventīvie norādījumi, nepiemērojot sodu.

Jau ziņots, ka naktī uz svētdienu komandantstundas kontroles laikā policija pieķērusi vairākus pārkāpējus, kuri bija sēdušies pie auto stūres lielā alkohola reibumā, liecina Valsts policijas sniegtā informācija.

Naktī uz svētdienu Valsts policija sadarbībā ar pašvaldības policiju, Valsts robežsardzi un Zemessardzi pārbaudīja 4996 personas, lielākoties iedzīvotājiem atrodoties uz ielas attaisnojošu iemeslu dēļ. No pārbaudītajām personām 3783 gadījumos cilvēki bija aizpildījuši pašapliecinājumus, 561 gadījumā personām tika doti preventīvie norādījumi, nepiemērojot sodu.

Par ārkārtējās situācijas laikā noteikto ierobežojumu pārkāpšanu sākti 418 administratīvā pārkāpuma procesi. Tāpat sagatavots 101 ziņojums administratīvā pārkāpuma procesa sākšanai iecirknī.