LETA16 сент.

Navaļnijs atgriezīsies Krievijā

Krievijas opozīcijas līderis Aleksejs Navaļnijs, kas pēc saindēšanas ar nervus paralizējošo vielu "Novičok" šobrīd ārstējas Berlīnē, atgriezīsies Krievijā, otrdien apliecinājusi Navaļnija preses sekretāre Kira Jarmiša.

"Man visu rītu raksta žurnālisti un vaicā, vai tiesa, ka Aleksejs plāno atgriezties Krievijā. Es saprotu šī jautājuma iemeslu, tomēr man šķiet dīvaini, ka kāds varētu domāt savādāk. Vēlreiz apstiprinu visiem - nekādi citi varianti nekad nav tikuši izskatīti," tviterī norādīja Navaļnija pārstāve.

Navaļnijs otrdien pirmo reizi kopš saindēšanas 20.augustā publicējis ierakstu sociālajā tīklā "Instagram".

Līdzās fotogrāfijai, kurā politiķis redzams Berlīnes slimnīcā kopā ar dzīvesbiedri un bērniem, viņš ierakstījis: "Es joprojām teju neko nemāku, bet, lūk, vakar visu dienu varēju elpot pats".

Tajā pašā laikā Kremlis noliedzis iespēju, ka pēc Navaļnija atlabšanas varētu notikt opozicionāra un Krievijas prezidenta Vladimira Putina tikšanās.

"Mēs neredzam nepieciešamību pēc šādas tikšanās, līdz ar to es uzskatu, ka šāda tikšanās nenotiks," Kremļa preses sekretāra Dmitrija Peskova teikto citē ziņu aģentūra "Interfax".

Peskovs komentēja laikraksta "New York Times" publikāciju, kurā bija citēts kādas vācu amatpersonas teiktais, ka Navaļnijs pēc atlabšanas atgriezīsies Krievijā.

Navaļnijam 20.augustā kļuva slikti lidojuma laikā no Tomskas uz Maskavu, pilots veica ārkārtas nolaišanos Omskas lidostā un Navaļnijs ar saindēšanās pazīmēm nesamaņā tika nogādāts Omskas slimnīcā. 22.augustā Navaļnijs no Krievijas tika pārvests uz Vāciju, kur viņa ārstēšanu uzņēmusies Berlīnes Universitātes klīnika "Charite".

Kā 2.septembrī pavēstīja Vācijas valdība, iegūti neapstrīdami pierādījumi, ka Navaļnijs ir saindēts ar nervus paralizējošu kaujas vielu, kas pieder pie "Novičok" grupas. Pirmdien šo slēdzienu apstiprinājušas arī Francijas un Zviedrijas laboratorijas.

Navaļnijs 7.septembrī tika atmodināts no medicīniskās komas, bet pirmdien atslēgts arī no mākslīgās elpināšanas aparāta.