LETA15 окт.

ES noteiks sankcijas pret sešām Krievijas privātpersonām un vienu organizāciju par Navaļnija saindēšanu

Eiropas Savienība (ES) vienojusies noteikt sankcijas pret sešām Krievijas privātpersonām un vienu organizāciju saistībā ar opozicionāra Alekseja Navaļnija saindēšanu ar nervus paralizējošu kaujas vielu, kas pieder pie "Novičok" grupas, paziņojuši ES diplomāti.

Vienošanās panākta ES vēstnieku sanāksmē Briselē pēc dalībvalstu ārlietu ministru pirmdienas lēmuma sagatavot jaunas sankcijas pret Krieviju.

Aktīvu iesaldēšana un ceļošanas aizliegumi tiks izklāstīti rakstiskā procedūrā un sankcijas varētu stāties spēkā dažu dienu laikā.

Navaļnijam 20.augustā kļuva slikti lidojuma laikā no Tomskas uz Maskavu, pilots veica ārkārtas nolaišanos Omskas lidostā, un Navaļnijs ar saindēšanās pazīmēm nesamaņā tika nogādāts Omskas slimnīcā. 22.augustā Navaļnijs no Krievijas tika pārvests uz Vāciju, kur viņa ārstēšanu uzņēmās Berlīnes Universitātes klīnika "Charite".

2.septembrī Vācija paziņoja, ka iegūti neapstrīdami pierādījumi, kas apliecina, ka Navaļnijs ir saindēts ar nervus paralizējošu kaujas vielu, kas pieder pie "Novičok" grupas.

Šo slēdzienu apstiprinājušas arī Francijas un Zviedrijas laboratorijas un Ķīmisko ieroču aizlieguma organizācija (OPCW).

22.septembrī Navaļnijs no Berlīnes slimnīcas tika izrakstīts.

Rietumvalstis ir pieprasījušas Krievijai paskaidrojumus, taču Kremlis ir noraidījis jebkādu savu saistību ar šo slepkavības mēģinājumu.