ЛатвияLETA23 янв.

Nākamnedēļ turpinās izskatīt kukuļņemšanā apsūdzētā VID nodokļu inspektora krimināllietu

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa nākamnedēļ turpinās krimināllietas izskatīšanu pret bijušo Valsts ieņēmumu dienesta (VID) darbinieku Aigaru Kupčus, kurš apsūdzēts 700 eiro liela kukuļa pieprasīšanā un pieņemšanā.

Nākamā tiesas sēde nozīmēta 28.janvārī plkst.10, kad tiks uzklausīts Kupčus pēdējais vārds.

Jau vēstīts, ka saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai apsūdzētais 2016.gada aprīlī kādā zemnieku saimniecības veikalā sāka tematisko pārbaudi, kuras laikā ar zemnieku saimniecību saistītai personai pieprasīja kukuli.

2016.gada maijā, izmeklēšanas tiesneša sankcionēta izmeklēšanas eksperimenta ietvaros, viņš pieņēma kukuli 700 eiro apmērā, lai pārbaudē konstatētos pārkāpumus nenodotu izlemšanai administratīvās pārkāpuma lietvedības uzsākšanai.

Par šo noziegumu 2016.gada pavasarī informēja Latvijas Televīzijas raidījums "De facto". VID darbinieks Kupčus esot prasījis kukuli zemnieku saimniecības "Dimzas" līdzīpašniecei.

Raidījums vēstīja, ka 11.aprīlī "Lauku gaļas veikaliņā" ieradās divi nodokļu inspektori, tostarp, Kupčus, kurš devis dažādus mājienus. Līdzīpašniece vienojās, ka vēlāk satiksies ar inspektoru. Uz tikšanos Kupčus esot ieradies ar dienesta auto, un viņam tika iedoti 700 eiro. Televīzijas sižetā redzams, ka pēc kukuļa saņemšanas viņš tika aizturēts.