ЛатвияLETA5 апр.

Nacionālboļševiku Aijo par aicinājumiem likvidēt Latvijas valstisko neatkarību turpinās tiesāt aprīlī

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa aprīlī turpinās izskatīt krimināllietu, kurā par aicinājumiem likvidēt Latvijas valstisko neatkarību un teritoriālo vienotību apsūdzēts meklēšanā izsludinātais nacionālboļševiks Beness Aijo.

Tiesas sēde paredzēta 19.aprīlī plkst.11, un tās laikā plānot sākt tiesu debates.

Aijo ir apsūdzēts par Krimināllikuma 81., 82. un 83.pantā paredzētajiem nodarījumiem, proti, par aicinājumu vērsties pret Latvijas valsti, kā arī par publisku aicinājumu vērsties pret Latvijas valstisko neatkarību, suverenitāti, un teritoriālo vienotību.

Par šādu aicinājumu saturoša materiāla izplatīšanu kā sods ir paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods un probācijas uzraudzība uz laiku līdz trim gadiem.

Iepriekš vēstīts, ka Latvijas pilsonis Aijo kopš 2019.gada ir izsludināts meklēšanā par prettiesisku piedalīšanos bruņotā konfliktā Austrumukrainas teroristu rindās. Pērn viņš tika aizturēts Jarenskas ciematā, Krievijā, kur viņš bija ieradies, lai atbalstītu vides aktīvistus, kas iestājas pret atkritumu poligona izveidi Šijesas ciemā, bet vēlāk Krievija atteicās Aijo izsniegt Latvijas varasiestādēm un piešķīra aktīvistam patvērumu.

Aijo savulaik Latvijā bija pazīstams kā neofašistiskās Nacionālboļševiku partijas biedrs, tad iekļāvās tā dēvētās Doņeckas republikas Komunistiskajā partijā, bet pašlaik uzturas Krievijā.