LETA17 мар.

Mums jābūt vērīgiem par notiekošo uz ES ārējās robežas

Latvijai jābūt vērīgai par notiekošo uz Eiropas Savienības (ES) ārējās robežas, pauda Ārlietu ministrijas (ĀM) parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica (JV).

Viņa pēc 15.martā notikušās Ārlietu padomes un Tieslietu un iekšlietu padomes apvienotās sanāksmes, kurā dalībvalstu pārstāvji pārrunāja ES migrācijas politikas ārējo dimensiju, uzsvēra, ka ES ir intensīvi jāstrādā, lai uzlabotu atgriešanas politikas efektivitāti.

"Mums ir vajadzīgas jaunas un saistošas vienošanās ar migrācijas izcelsmes valstīm par atpakaļuzņemšanu. Tikai kopā kā ES mēs esam gana spēcīgi, lai diskutētu un vienotos par atpakaļuzņemšanas nosacījumiem ar trešajām valstīm," atzina parlamentārā sekretāre.

Tāpat Kalniņa-Lukaševica atzīmēja nepieciešamību stiprināt ES attīstības sadarbības politiku, kur, veidojot partnervalstu vajadzībām īpaši piemērotas partnerības, ir iespējams veicināt to sociālo un ekonomisko attīstību.

"Mums jābūt vērīgiem par notiekošo uz ES ārējās robežas. Latvija cieši seko situācijas attīstībai Baltkrievijā, jo migrācijas ziņā tas var ietekmēt gan Latviju, gan mūsu tuvākos kaimiņus," skaidroja Kalniņa-Lukaševica.

ES Ārlietu padomes un Tieslietu un iekšlietu padomes apvienoto sanāksmi vadīja ES Augstais pārstāvis ārlietu un drošības politikas jautājumos un ES Padomes prezidējošās valsts - Portugāles - iekšlietu ministrs. Sanāksmē uzmanība tika pievērsta abpusēji izdevīgu partnerību veidošanai ar trešajām valstīm, kā arī ES institūciju un dalībvalstu koordinācijas aspektiem šajā jomā.