LETA22 нояб.

Latvijas pilsoņus aicina sagatavoties jaunajiem imigrācijas noteikumiem Apvienotajā Karalistē

Latvijas pilsoņus aicina sagatavoties jaunajiem imigrācijas noteikumiem Apvienotajā Karalistē, kas stāsies spēkā no 2021.gada 1.janvāra informēja Apvienotās Karalistes vēstniecības Preses un sabiedrisko attiecību speciāliste Andra Jakoviča.

Viņa minēja, ka Apvienotās Karalistes valdība ir sākusi Eiropas mēroga informatīvu kampaņu, lai palīdzētu Eiropas Savienības (ES) pilsoņiem sagatavoties jaunajai imigrācijas sistēmai, kas stāsies spēkā no nākamā gada.

Vairumam jauno vīzu veidu varēs pieteikties no šā gada 1.decembra, savukārt studentu vīzām ir iespējams pieteikties jau šobrīd.

Jakoviča atgādināja, ka brīvā cilvēku pārvietošanās starp Eiropas Savienību un Apvienoto Karalisti beigsies šā gada 31.decembrī, un Eiropas Ekonomikas zonas un Šveices pilsoņiem vairs nebūs automātisku tiesību ilgstoši uzturēties un strādāt Apvienotajā Karalistē.

Apvienotā Karaliste ieviesīs jaunu, uz punktiem balstītu imigrācijas sistēmu, kas būs vienāda ES un citu valstu pilsoņiem. Par prioritārām tikšot uzskatītas iemaņas un talanti, nevis izcelsmes valsts.

Latvijas pilsoņiem, kuri šobrīd nedzīvo Apvienotajā Karalistē vai kuru tiesības negarantē Izstāšanās līgums, un kuri vēlās, sākot no nākamā gada, studēt vai strādāt Apvienotajā Karalistē, būs jāatbilst noteiktiem kritērijiem un jāpiesakās vīzai jaunās imigrācijas sistēmas ietvaros.

Vienlaikus vēstniecības pārstāve norādīja, ka joprojām Apvienotajā Karalistē būs iespējams viesoties arī bez vīzas - uz laiku līdz sešiem mēnešiem, piemēram, apmeklējot to kā tūristam, apciemojot ģimeni un draugus, kā arī piedaloties īstermiņa mācību vai ar uzņēmējdarbību saistītās darbībās, piemēram, pasākumos un konferencēs.

Jakoviča uzsvēra, ka izmaiņas imigrācijas sistēmā neietekmēs tos ES pilsoņus, kuri ir ieguvuši tiesības uzturēties Apvienotajā karalistē ES Pastāvīgā statusa shēmas ietvaros.