Meksikas Senāts šonedēļ apstiprināja konstitūcijas grozījumu, kas paredz atcelt prezidenta tiesisko imunitāti pret kriminālvajāšanu par dažādiem noziegumiem, tostarp korupciju, viņa amata termiņa laikā.
Priekšlikums, kuru jau pieņēmuši Kongresa apakšpalātas deputāti, vēl jāapstiprina štatu likumdošanas sapulču vairākumam.
Pašreizējā Meksikas konstitūcija paredz, ka prezidentu amata termiņa laikā var tiesāt tikai par valsts nodevību un citiem ļoti nopietniem noziegumiem.
Senāts pieņēma šo konstitūcijas grozījumu ar 89 balsīm pret 23.
Priekšlikumu par prezidenta tiesiskās imunitātes atcelšanu ir iniciējis kreisi populistiskais prezidents Andress Manuels Lopess Obradors, kurš apgalvo, ka tās pastāvēšana ir veicinājusi korupciju.
Abās Kongresa palātās dominē koalīcija, kuru vada Lopesa Obradora partija "Morena" ("Nacionālās atdzimšanas kustība").
Lopess Obradors kā opozīcijas politiķis bija apsūdzējis iepriekšējos valsts prezidentus korupcijā, bet konstitūcija bija viņus pasargājusi no kriminālvajāšanas.
Kongresa deputāti oktobrī pieņēma prezidenta pieprasījumu nākamgad sarīkot referendumu par to, vai pieci eksprezidenti jātiesā par korupciju.
Lai gan šāds referendums nav juridiski nepieciešams, Lopess Obradors ir izteicies, ka viņa valdība sāks tiesvedību pret eksprezidentiem tikai tad, ja tai būs tautas atbalsts.