МирLETA4 февр.

Meksika apstiprina Krievijas Covid-19 vakcīnu "Sputnik V"

Meksika otrdien apstiprināja ārkārtējai lietošanai Krievijas izstrādāto Covid-19 vakcīnu "Sputnik V", paziņoja valdība.

Meksikas veselības ministra vietnieks Ugo Lopess-Gateljs preses konferencē pavēstīja, ka apstiprinājumu piešķīrusi veselības nozares regulējošā aģentūra "Cofepris".

Dažas stundas pirms tam otrdien medicīnas izdevumā "The Lancet" tika publicēti "Sputnik V" izmēģinājumu rezultāti, saskaņā ar kuriem šīs vakcīnas efektivitāte pret simptomātisku Covid-19 ir 91,6%.

Lopess-Gateljs sacīja, ka Veselības ministrija pirmdien parakstījusi līgumu par 400 000 "Sputnik V" devu piegādi, kas paredzēta šomēnes. Šāds devu skaits gan ir niecīgs salīdzinājumā ar Meksikas 126 miljoniem iedzīvotāju.

Jaunā koronavīrusa pandēmija ir smagi skārusi Meksiku. Galvaspilsētā Mehiko Covid-19 pacienti aizņem 87% slimnīcu gultu, un ātrās palīdzības šoferi gaida stundām ilgi, lai atrastu brīvas gultas jauniem pacientiem. Meksikā ir apstiprināti 159 500 nāves gadījumi, kas saistīti ar Covid, bet patiesais to skaits var būt lielāks par 195 000.

Meksikā decembrī ārkārtējai lietošanai tika apstiprināta "Pfizer" izstrādātā Covid-19 vakcīna, bet janvārī - britu uzņēmuma "AstraZeneca" vakcīna. Meksika līdz šim ir izlietojusi 675 000 "Pfizer" vakcīnas devu.