ЛатвияLETA30 апр.

Maija brīvdienās būs izmaiņas apmēram 400 reģionālo autobusu maršrutos

Maija brīvdienās, no 1.maija līdz 5.maijam, kā arī 8.maijā, kas ir pārceltā darbadienā, gaidāmas izmaiņas apmēram 400 reģionālo autobusu maršrutos visā Latvijā informēja Autotransporta direkcijā.

Daļā maršrutu būs jauni reisi, bet daļā tie tiks slēgti.

Izmaiņas gaidāmas maršrutos, kuros sabiedriskā transporta pakalpojumus nodrošina 19 pārvadātāji - AS "Nordeka", SIA "Norma-A", AS "CATA", SIA "VTU Valmiera", AS "Liepājas autobusu parks", AS "Talsu autotransports", PSIA "Ventspils reiss", SIA "Sabiedriskais autobuss", "Galss buss", "Dobeles autobusu parks", SIA "AIPS", "Daugavpils autobusu parks", SIA "Dautrans", AS "Rēzeknes autobusu parks", SIA "Ludzas autotransporta uzņēmums", SIA "Jēkabpils autobusu parks", "Gulbenes autobuss", "Madonas ceļubūves SIA" un "Ceļavējš".

Autotransporta direkcijas pārstāvji aicināja iedzīvotājus pirms brauciena atkārtoti pārbaudīt aktuālo autobusu kustības sarakstu mājaslapā "www.atd.lv" sadaļā "Kustības saraksti" vai portālā "www.1188.lv".

Vienlaikus direkcijā rekomendēja svētku laikā būt piesardzīgiem un ievērot valstī noteiktos piesardzības pasākumus Covid-19 izplatības ierobežošanai, kā arī izvērtēt brauciena nepieciešamību un, ja iespējams, izmantot citas pārvietošanās alternatīvas. Sabiedriskajā transportā, autoostās un dzelzceļa stacijās mutes un deguna aizsega lietošana ir obligāta. Tāpat pasažieri tiek aicināti maksimāli ieturēt distanci vienam no otra, sēdvietas ieņemt pamīšus un iegādāties biļeti internetā, autoostā vai autobusā, neizmantojot skaidras naudas norēķinus.

Autotransporta direkcija ir vienotas valsts politikas realizētāja starptautisko pārvadājumu jomā, autotransporta komercpārvadājumu uzņēmējdarbības licencēšanā, kā arī sabiedriskā transporta plānošanā. Autotransporta direkcijas uzdevums ir īstenot virkni pasākumu kompleksu, lai Latvijas autopārvadātājiem tiktu nodrošināta likumīga iespēja veikt pārvadājumus Latvijas teritorijā un ārpus tās.