LETA11 нояб.

LIZDA iztaujās Šuplinsku un, iespējams, lems par ministres demisijas pieprasīšanu

Ceturtdien, 12.novembrī notiks Latvijas izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) padomes attālinātā sēde "Zoom" platformā, kurā arodbiedrības biedri uzklausīs un iztaujās izglītības un zinātnes ministri Ilgu Šuplinsku (JKP) par, viņuprāt, nekvalitatīvajām reformām izglītībā, kā arī, iespējams, lems par ministres demisijas pieprasīšanu.

Kā atklāja arodbiedrības pārstāvis Guntis Meisters, sēdē piedalīsies arī Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) pārstāvji. Meisters atzīmēja, ka LIZDA ir izvirzījusi ministrei vairākas prasības. Ja tās netiks pildītas, LIZDA varētu lemt par Šuplinskas demisijas pieprasīšanu.

LIZDA padomes sēdes starplaikā plkst.15 "Zoom" platformā notiks preses konference, kurā LIZDA priekšsēdētāja Inga Vanaga informēs par LIZDA padomes pieņemto lēmumu prasīt vai neprasīt ministres demisiju.

Meisters informēja, ka skaidrot "nekvalitatīvās reformas izglītībā" LIZDA padomes sēdē bija aicināti Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV), Šuplinska, finanšu ministrs Jānis Reirs un Jaunās konservatīvās partijas valdes priekšsēdētājs Jānis Bordāns. Dalību LIZDA padomes sēdē apstiprinājusi ministre un vēl vairāki IZM pārstāvji.

Citi aicinātie sanāksmē atteicās piedalīties, jo uzmanība šobrīd pievērsta nākamā gada budžeta veidošanai, pauda LIZDA pārstāvis.