Gatavojoties Pasaules talkai, kas notiks 18.septembrī, "Lielā talka" izsludina konkursu pašvaldībām par Laimes koku parku izveidi Latvijā informēja "Lielās talkas" pārstāve Nikola Matjušenko.
Viņa pavēstīja, ka pagājušajā gadā Valdemārpilī ar Valsts prezidenta Egila Levita dalību tika atklāts pirmais Laimes koku parks. Ik gadu Pasaules talkas laikā visas planētas iedzīvotāji apvienojas viena mērķa vārdā: padarīt kopīgo dzīves telpu tīrāku un zaļāku.
"Lielā talka" aicina visas Latvijas pašvaldības izvērtēt iespēju izveidot savu Laimes koku parku, iesaistot vietējos iedzīvotājus šajā iniciatīvā. "Lielā talka" un Laimes koku akcija nav vienas dienas projekti, tas ir ieguldījums, lai nākamās paaudzes varētu dzīvot labākā, zaļākā un tīrākā Latvijā.
Pēc Matjušenko paustā, piesakoties "Lielās talkas" konkursam, pašvaldībai jānodrošina vismaz 0,5 hektāru vai lielāku zemes platību parka izveidei, jāparedz iespēja cilvēkiem tajā stādīt kokus individuāli to saskaņojot ar pašvaldību, nodrošināt parka sakopšanu arī nākotnē. Izvēloties vienu pašvaldību no tām, kuras būs pieteikušās, "Lielā talka" tajā organizēs šā gada Pasaules talkas centrālo pasākumu ar Valsts prezidenta sveicienu, tiešraidi un atspoguļojumu pasaules "World Clean Up Day" platformās, dāvinās pašvaldībai piecus kokus pēc tās izvēles, kā arī nodrošinās "Lielās talkas" mīlētāju soliņu izvietošanai Laimes koku parkā.
"Lielās talkas" vadītāja Vita Jaunzeme skaidroja, ka Laimes koku parks ir vieta, kas paredzēta ikvienam, tā ir vieta, kur tapt laimei un mieram, kur rasties idejām un mīlestībai par zaļu un laimīgu Latvijas nākotni. Viņas ieskatā, ir svarīgi domāt par saviem iedzīvotājiem, iespējām tos saliedēt un veidot savas pašvaldības vēsturi.
"Tāpēc aicinu pašvaldības, veicināt iedzīvotāju pilsonisko iesaisti un cilvēkos mīlestību un cieņu pret Latvijas dabu. Laimes koku parka izveide ir lielisks veids, kā atstāt mantojumu nākamajām paaudzēm, izglītot un audzināt savus iedzīvotājus. Ticu, ka rūpējoties par mantojumu, kādu mēs atstāsim nākotnes paaudzēm, panāksim, ka Latvija kļūs par zaļāko un laimīgāko valsti pasaulē," pauda Jaunzeme.
Matjušenko atzīmēja, ja runā par šā gada "Lielo talku", tad no sabiedrības iesaistes viedokļa tā ir bijusi īpaši veiksmīga. Neskatoties uz sarežģītajiem pandēmijas apstākļiem, Latvijas iedzīvotāji bijuši ļoti aktīvi talkotāji. Kopumā "Lielās talkas" tīmekļvietnē oficiāli tika piereģistrētas 1968 talkas vietas, ka ir otrais lielākais skaits kopš "Lielās talkas" pastāvēšanas laika.
No pieteiktajām talkām 1082 ir atkritumu savākšanas, 553 labiekārtošanas talkas un 333 "Solo" talkas, kas sevī ietver "Solo", "Duo" un "Ģimenes" talkas. Taču, ja runā par "Solo" talkotājiem, tad viņu skaits bijis vēl lielāks, jo daudz savas talkas nav reģistrējuši "Lielās talkas" mājas lapā. Taču "Maxima Latvija" veikalos visa Latvijā savus solo talkas maisus saņēma 60 000 talkotāju.
"Lielā talka" aicina visus Latvijas iedzīvotājus iesaistīties talkošanas aktivitātēs vai atbalstīt Laimes koku akciju, organizējot kolektīvus koku stādīšanas pasākumus. Laicīgi pieteikt savu koku stādīšanas vietu var Lielās talkas mājaslapā.