ЛатвияLETA20 янв.

Latvijas Jūras spēki pārņēma Baltijas valstu jūras eskadras vadību

Liepājā vakardien notika attālināta Baltijas valstu jūras eskadras (BALTRON) komandiera maiņas ceremonija, kuras laikā līdzšinējo komandieri Lietuvas Jūras spēku komandkapteini Andrju Širvi nomainīs Latvijas Jūras spēku komandkapteinis Krists Kristlībs informēja Jūras spēkos.

Tiešsaistes svinīgajā komandiera maiņas ceremonijā piedalīsies Jūras spēku komandieris jūras kapteinis Kaspars Zelčs, Lietuvas Jūras spēku komandieris jūras kapteinis Giedrjus Premenecks, kā arī Latvijas un Lietuvas Jūras spēku vadības pārstāvji.

"Baltron" eskadra ir viens no ilgstošākajiem Baltijas valstu sadarbības projektiem, kas darbojas kopš 1998.gada augusta. Baltijas valstu jūras eskadru izveidoja, lai nodrošinātu pastāvīgas ātrās reaģēšanas spējas jūrā miera un krīzes laikā. Par tās pirmo komandieri kļuva Latvijas jūras kapteinis Ilmārs Lešinskis.

"Baltron" komandiera maiņa notiek reizi gadā un to rotējošā kārtībā ieņem kāds no Baltijas valstu bruņoto spēku Jūras spēku pārstāvjiem.

"Baltron" mērķis ir nodrošināt Baltijas jūras spēku mīnu meklēšanas kuģu pastāvīgu gatavību piedalīties nacionālu uzdevumu veikšanā un NATO pretmīnu kuģu grupas realizētajās operācijās.

Paralēli Baltijas valstu jūras eskadra veicina Jūras spēku savstarpējo savietojamību un sadarbību, tostarp nodrošina pastāvīgas kopīgas ātrās reaģēšanas spējas jūrā miera un krīzes laikā, piedalās jūras atmīnēšanas operācijās, militārajās mācībās un misijās, Baltijas valstu teritoriālo ūdeņu un ekonomiskās drošības stiprināšanā.