LETA3 нояб.

Latvijā radīta vīriešu veselības pārbaudes platforma "virutests.lv"

Latvijā radīta vīriešu veselības pārbaudes platforma "virutests.lv", kuru apmeklējot, ikvienam vīrietim pēc individuālām atbildēm ir iespēja atklāt, kādas veselības pārbaudes būtu ieteicams apmeklēt un kādi veselības riski var ietekmēt vīrieša dzīves kvalitāti, sasniedzot noteiktu vecumu.

Kā informēja fonda "Movember Latvija" vadītājs Helmuts Bēķis, ik gadu visā pasaulē un arī Latvijā tiek rīkots vīriešu veselības mēnesis. Fonds "Movember Latvija" ceturto gadu atgādina vīriešiem par nepieciešamību doties uz savlaicīgām veselības pārbaudēm, rīkojot virkni aktivitātes visā Latvijā, un pagājušajā gadā aizsākto kustību "Vīru tests" šogad ir papildinājis ar vīriešu veselības pārbaudes platformas izveidi tiešsaistē.

Bēķis norādīja, ka tas ir tikai loģisks solis, vērojot statistiku par vīriešu mirstību un valdošajām stigmām par vīriešu veselību valstī. Pēc viņa paustā, Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) 2017.gadā veiktā datu apkopojums liecina, ka prostatas vēzis ik gadu piemeklē ap 1000 vīriešu, bet kopumā Latvijā prostatas vēzis ir vairāk nekā 10 000 vīriešu.