ЛатвияLETA5 апр.

Latvija no NATO Eiropas spēku virspavēlnieka saņēmusi atzinīgu novērtējumu

Latvija no NATO Eiropas spēku virspavēlnieka ģenerāļa Toda Voltersa saņēmusi atzinīgu novērtējumu par dažādu militārās attīstības projektu ieviešanu apliecināja Nacionālo bruņoto spēku komandieris Leonīds Kalniņš.

Volterss vakar ieradās divu dienu vizītē Latvijā, lai pārrunātu aizsardzības jomas un reģionālās drošības aktuālos jautājumus.

Ģenerālis tikās ar Kalniņu, kurš pastāstīja, ka NATO iekšienē iepriekš ir pieņemti vairāki dokumenti un lēmumi par Baltijas reģionu, aizsardzības spēju nostiprināšanu un aktivitātēm. Piemēram, viens no šādiem lēmumiem bija NATO kaujas grupu izvietošana Baltijas valstīs un Polijā, kā arī Daudznacionālā divīzijas štāba "Ziemeļi" izvietošanu Latvijā.

"Ģenerāļa vizīte bija orientēta, lai uz vietas iepazītos kādā veidā Latvijai sokas ar attīstības projektu realizāciju, kā arī uzklausīt ziņojumus, cik lielā mērā ir sasniegtas vienību spējas. Tas nav tikai mans subjektīvais viedoklis, bet arī ģenerāļa novērtējums ir tāds, ka projektu attīstība notiek atbilstoši plāniem. Baltijas valstis atšķirībā no citām NATO valstīm pat darījušas vairāk, jo aizsardzībai atvēlējušas 2% no iekšzemes kopprodukta," norādīja Kalniņš.

Prezentējot Latvijas ieguldījumus nacionālajās spējās un alianses kolektīvajā drošībā, piemēram, Mehanizētajā kājnieku brigādē un artilērijas vienību attīstībā, Kalniņš no ģenerāļa saņēmis atzinīgu novērtējumu.

Kalniņš arī norādīja, ka Baltijas reģionā varam justies ļoti droši, un Baltijas valstis ir vienotas sinhronizētā militārajā attīstībā.

Tāpat Kalniņš atgādināja, ka, neskatoties uz politiskās varas maiņu ASV, šīs valsts klātbūtne Latvijā nav samazinājusies un Latvijas sabiedrotā aktivitātes ir pat pieaugošas, piemēram, apjomīgos militārajos vingrinājumos.

Jau ziņots, ka Volters apmeklējis Ādažu bāzi, kur tikās ar Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes komandieri pulkvedi Sandri Gaugeru, NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas vadību, kā arī Daudznacionālā divīzijas štāba "Ziemeļi" komandieri ģenerālmajoru Flemingu Matiasenu.