ЛатвияLETA26 апр.

Latvijā banku sektorā konsolidācija iespējama starp mazākā izmēra bankām

Latvijā banku sektorā konsolidācija ir iespējama starp mazākā izmēra bankām, intervijā atzina "Signet Bank" valdes priekšsēdētājs Roberts Idelsons, vienlaikus piebilstot, ka arī "Signet Bank" pēta šādas iespējas.

"Lielajām bankām tikai teorētiski ir iespējami apvienošanās darījumi. Tomēr, visdrīzāk, Konkurences padome nedotu atļauju šādai apvienošanai, jo Latvijas banku tirgū konkurence nav tik liela, ja runājam tieši par lielām bankām. Savukārt, ja runājam par mazākā izmēra bankām, tad, jā, šeit ir iespējama konsolidācija," teica Idelsons.

Tostarp viņš atzina, ka arī "Signet Bank" pēta šādas iespējas. "Arī mēs skatāmies uz šādām iespējām, jo mums ir spēcīgi akcionāri, kuriem ir pieejams brīvs kapitāls, un viņi ir pauduši interesi izskatīt interesantus piedāvājumus, kas bankai ļautu stiprināt kapitālu un bilanci," sacīja Idelsons.

Pēc viņa skaidrotā, "Signet Bank" interesē aizdevumu portfeļa iegāde.

"Mums joprojām ir brīvs kapitāls, arī akcionāri ir gatavi ieguldīt papildu kapitālu, ja darījums būs interesants. Protams, ka pārsvarā mēs skatāmies uz aktīvu portfeli, kuru varētu iegādāties par labu cenu. Infrastruktūra un klientu bāze mums ir un varam turpināt audzēt biznesu organiski, tādēļ aktīvu pārņemšanas darījumi tas nav tas, kas mums būtu vitāli nepieciešams. Taču labprāt izskatām variantus, kas mums straujāk ļautu audzēt aktīvus un kredītu portfeli," teica "Signet Bank" valdes priekšsēdētājs.

Jau vēstīts, ka "Signet Bank" 2020.gadā strādāja ar auditēto peļņu 981 000 eiro apmērā, kas ir par 31,8% vairāk nekā gadu iepriekš. Savukārt "Signet Bank" aktīvi 2020.gada 31.decembrī bija 204,022 miljonu eiro apmērā, kas ir par 7,3% vairāk nekā 2019.gada beigās.

"Signet Bank" dibināta 1992.gadā ar nosaukumu "Latvijas Biznesa banka". 2013.gada maijā banku iegādājās holdinga VMHY līdzīpašnieks Andrejs Vdovins un banka jūlijā mainīja nosaukumu pret "Bank M2M Europe". Savukārt 2017.gada septembrī par bankas vairākuma akcionāriem kļuva Latvijas un starptautisku investoru grupa, kurā ietilpst "Hansalink", "Fin.lv" un "Signet Acquisition III", un banka mainīja nosaukumu pret "Signet Bank".