ЛатвияLETA12 июн.

Latvijā 21% mājsaimniecību pēdējā gada laikā ir samazinājušies ienākumi

Latvijā 21% mājsaimniecību pēdējā gada laikā ir samazinājušies ienākumi pavēstīja Centrālajā statistikas pārvaldē, atsaucoties uz 2021.gada iedzīvotāju aptaujas par ienākumiem un dzīves apstākļiem provizoriskajiem datiem.

Vienlaikus statistikas pārvaldē minēja, ka 66% mājsaimniecību ienākumi pēdējā gada laikā nav mainījušies, bet 13% ienākumi ir palielinājušies.

Savukārt nākamajos 12 mēnešos 78% mājsaimniecību prognozē, ka viņu kopējie ienākumi nemainīsies, 15% - ka ienākumi pieaugs, bet 7% sagaida ienākumu samazināšanos.

No tām mājsaimniecībām, kurām pēdējā gada laikā ienākumi samazinājušies, 30% sagaida, ka to ienākumi turpmāk palielināsies, 52% prognozē, ka ienākumi paliks nemainīgi, bet 18% pieņem, ka ienākumi vēl vairāk samazināsies.

Centrālā statistikas pārvalde līdz 30.jūnijam veic iedzīvotāju aptauju par ienākumiem un dzīves apstākļiem. Šīs aptaujas ietvaros tiek iegūta informācija arī par Covid-19 krīzes ietekmi uz iedzīvotāju garīgo veselību, ienākumiem, iespējām strādāt un mācīties attālināti.

Provizoriskie dati ir iegūti no četru tūkstošu mājsaimniecību atbildēm, kas ir aptuveni divas trešdaļas no plānotā skaita.