LETA8 нояб.

Lai apturētu Covid-19 izplatību, Ādažu vidusskola pilnībā pāriet uz mācībām attālināti

Ādažu vidusskola pilnībā pāriet uz mācībām attālināti tiešraidē "Facebook" informēja skolas direktors Česlavs Batņa.

Sākotnēji pieņemts lēmums par attālināto mācīšanos uz divām nedēļām - līdz 20.novembrim.

Batņa uzsvēra, ka situāciju ar Covid-19 izplatību skolā vairs nevar kontrolēt un nevar nodrošināt drošu vidi skolēniem un skolotājiem.

Turklāt arī informācija par inficētajām personām līdz viņam nonākot novēloti. Ja vecāki informē, tad viņš to uzzina, ja nē, tad Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) informē par situāciju ar divu līdz trīs dienu novēlošanos.

Skolas direktors informēja, ka notikusi tikšanās ar skolotājiem un vecāku padomes pārstāvjiem, un izlemts, ka no 9.novembra mācības tiks organizētas attālināti pilnīgi visās Ādažu vidusskolas klasēs.

Skolotājiem ir uzdots informēt bērnus un skolēnu vecākus, par to, kā tiks organizētas mācības. Ja ir kādas neskaidrības, vecāki tiek aicināti sazināties ar skolotājiem un visus neskaidros jautājumus izrunāt.

Batņa atzina, ka šī situācija nebūs viegla ne skolotājiem, ne vecākiem, ne bērniem un noteikti būs kādi sarežģījumi. taču viņš aicināja vecākus būt saprotošiem un apzināties, ka šī ir vienīgā iespēja kā mazināt vīrusa izplatību.

Skolēnu vecāku padomes pārstāvis Jānis Grasis informēja, ka vecāku tikšanās laikā tika diskutēts par to, vai ieviest attālināto mācīšanos. Viņš atzina, ka balsojumā divas trešdaļas vecāku bijušas par attālināto mācīšanos, bet viena trešdaļa balsoja par mācību saglabāšanu klātienē skolā.

Viņš teica, ka ļoti labi saprot vecākus, kuriem būs jāmeklē risinājumi, kā pieskatīt bērnus mājās, taču esot jāsaprot, ka direktors esot tas, kuram būs jāuzņemas atbildība par to, kas notiks skolā.

Grasis arī informēja, ka no vecāku puses izskanēja aicinājums pēc iespējas vairāk mācību organizēt tiešsaistē.