LETA12 нояб.

Radīta palīdzības platforma skolotājiem attālināto mācību laikā

Lai palīdzētu skolotājiem veiksmīgāk organizēt mācību darbu attālināti, studentu komanda izveidojusi platformu "O! Izglītība" informēja Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Sabiedrisko attiecību departamenta projektu vadītāja Lāsma Vaivare.

Platformā "O! Izglītība" iespējams ātri atrast un apgūt digitālos rīkus tiešsaistes komunikācijai, interaktīvu prezentāciju un attālinātu mājasdarbu veidošanai, kā arī klases saliedēšanai un grupu darbiem. Uzklausot skolotāju ieteikumus, turpinās platformas pilnveide.

Attālinātās mācības ir izaicinājums gan skolēniem, gan pedagogiem, ik dienu pārbaudot digitālās prasmes un spēju saglabāt kontaktu, arī netiekoties klātienē, norāda RTU Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes absolvents Matīss Zemturis, kurš kopā ar domubiedriem no RTU un citām augstskolām izveidojis platformu "O! Izglītība".

Viņš norādīja, ka platformā iespējams atrast informāciju par mācību priekšmetam, nodarbības veidam un prasmju līmenim piemērotāko digitālo rīku. Platformas saturu un funkcijas iecerēts vēl papildināt, lai tā sniegtu maksimāli lielu pievienoto vērtību, piemēram, plānots piedāvāt izglītojošos un skaidrojošus video latviešu valodā. Pašlaik tiek veikta skolotāju aptauja, lai izvēlētos lietotājiem nepieciešamākos papildinājumus.