LETA16 янв.

Kvalitatīvu pakalpojumu nodrošināšanai jāļauj speciālistam piekļūt elektronisko sakaru tīklam

Arī laikā, kad iedzīvotāji Covid-19 dēļ pārorientējušies uz darbu attālinātā režīmā un kvalitatīvs interneta pieslēgums ir īpaši svarīgs, telekomunikāciju pakalpojumu sniedzēji nereti saskaras ar situācijām, kad viņiem liedz piekļuvi pie daudzdzīvokļu mājās ierīkotajiem elektronisko sakaru tīkliem atzina telekomunikāciju pakalpojumu sniedzēja "Baltcom" komunikācijas un sabiedrisko attiecību speciāliste Jekaterina Ivanova.

Viņa atzīmēja, ka liegums piekļūt elektronisko sakaru tīklam apgrūtina kvalitatīvu pakalpojuma nodrošināšanu ne vien attiecīgajā mājā, bet nereti arī visā rajonā.

Ivanova atgādināja, ka Administratīvo pārkāpumu kodeksā paredzēta atbildība par elektronisko sakaru tīklu aizsardzības prasību pārkāpšanu, bojāšanu vai to darbības traucēšanu. Par pārkāpuma izdarīšanu fiziskajām personām tiek piemērots sods no 70 līdz 350 eiro, bet juridiskajām personām - no 1400 līdz 2900 eiro. Gadījumā, ja gada laikā pārkāpums tika konstatēts atkārtoti, sodi ir bargāki - no 350 līdz 700 eiro fiziskajām personām un no 2900 līdz 7100 eiro juridiskajām personām. Analogu atbildību paredz Elektronisko sakaru likums.

Viņa minēja arī piemēru no "Baltcom" pieredzes - pēc uzņēmuma vēršanās kompetentajā iestādē, biedrībai, kas liedza piekļuvi tīklam, tika piemērots sods 1400 eiro apmērā.

"Būtiski apzināties, ka elektronisko sakaru komersantiem kvalitatīva un ērta pakalpojuma nodrošināšanai ir nepieciešams piekļūt daudzīvokļu māju koplietošanas telpās ierīkotajam elektronisko sakaru tīklam, ekspluatācijas darbu un avārijas novēršanas darbu veikšanai. Savukārt šādas piekļuves nodrošināšana ir mājas īpašnieku pienākums, tāpat kā piekļuves nodrošināšana pie ūdensvada, gāzes vada vai elektrības infrastruktūras attiecīgo pakalpojumu sniedzējiem. Par šī pienākuma neizpildi var tikt piemērots administratīvais sods un mēs novērtējam, ka uzraugošās iestādes arī patlaban ar izpratni izturas pret šādu pārkāpumu nozīmīgumu," uzsvēra "Baltcom" izpilddirektors Dmitrijs Ņikitins.

Jau vēstīts, ka "Baltcom" 2019.gadā strādāja ar 17, 713 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 3,6% vairāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas zaudējumi saruka 3,1 reizi un bija 620 565 eiro.

Kompānija "Baltcom" reģistrēta 1991.gada maijā, un tās pamatkapitāls ir 69,97 miljoni eiro. Kompānijas vienīgais īpašnieks ir mobilo sakaru operators "Bite Latvija".