МирLETA21 апр.

Krievijas plānota Melnās jūras bloķēšana būtu "eskalācija"

Krievijas plānota Melnās jūras daļu bloķēšana, kas ietekmētu piekļuvi Ukrainas ostām, būtu "neizprovocēta eskalācija", pirmdien paziņoja ASV Valsts departaments.

Krievijas Aizsardzības ministrijas navigācijas un okeanogrāfijas pārvaldes iknedēļas biļetenā vēstīts, ka no 24.aprīļa līdz 31.oktobrim dažos Melnās jūras rajonos tiek apturētas ārvalstu karakuģu un oficiālo kuģu tiesības šķērsot Krievijas teritoriālos ūdeņus.

Ukrainas Ārlietu ministrija 15.aprīlī izteica protestu sakarā ar Krievijas paziņojumu par Melnās jūras akvatorija daļas slēgšanu Kerčas šauruma virzienā un pieprasīja atcelt šo lēmumu.

Šāds Krievijas solis var apgrūtināt piekļuvi Ukrainas ostām Azovas jūrā, kuru Kerčas šaurums savieno ar Melno jūru.

"Šī ir vēl viena neizprovocēta eskalācija notiekošajā Maskavas kampaņā Ukrainas graušanai un destabilizēšanai," paziņoja Valsts departamenta preses sekretārs Neds Pīrss.

"Šī notikumu attīstība ir sevišķi satraucoša, ņemot vērā ticamos ziņojumus par Krievijas karaspēka koncentrēšanu okupētajā Krimā un ap Ukrainas robežām, kas tagad ir tādā līmenī, kāds nav redzēts kopš Krievijas iebrukuma [Ukrainā] 2014.gadā," piebilda Pīrss.

Pēdējā laikā ievērojami pieaudzis sadursmju skaits starp Ukrainas armiju un Krievijas atbalstītajiem kaujiniekiem Donbasā, un starptautiskajā sabiedrībā pieaug bažas par Krievijas karavīru koncentrēšanos pie Ukrainas robežām.

Kremlis nenoliedz sava karaspēka pārvietošanu, bet uzstāj, ka tam neesot nolūka kādu apdraudēt. Maskava apgalvo, ka karavīri pie Ukrainas robežām piedalās militārajās mācībās.