LETA14 нояб.

Krievijas Augstākā tiesa atbrīvo amerikāņu investoru Maiklu Kalvi no mājas aresta

Krievijas Augstākā tiesa ceturtdien nolēma atbrīvot no mājas aresta amerikāņu investoru,  ieguldījumu kompānijas "Baring Vostok" dibinātāju Maiklu Kalvi, kurš apsūdzēts krimināllietā par līdzekļu izkrāpšanu lielā apmērā no bankas "Vostočnij".

No mājas aresta atbrīvoti arī pārējie šajā lietā apsūdzētie - franču baņķieris Filips Delpāls un vairāki Krievijas pilsoņi.

Viņiem noteikts mazāk stingrs drošības līdzeklis - konkrētu darbību aizliegums. Apsūdzētajiem arī nav atļauts atstāt dzīvesvietu no plkst. 22 līdz plkst. 6 un aizliegts kontaktēties savā starpā.

"Baring Vostok" izplatīja paziņojumu, kurā apsveica tiesas lēmumu mīkstināt drošibas līdzekli, kā arī pauda cerību, ka krimināllieta drīzumā tiks izbeigta.

Jau ziņots, ka vairākas "Baring Vostok" amatpersonas, tostarp Kalvi un Delpāls, pagājušajā gadā tika apcietināti un viņiem tika izvirzītas apsūdzības par 2,5 miljardu rubļu (27 miljonu eiro) izkrāpšanu no bankas "Vostočnij". Apcietinājums viņiem vēlāk tika nomainīts pret mājas arestu.

Visi apsūdzētie, izņemot vienu, noliedz savu vainu un ir paziņojuši, ka lieta ir safabricēta.

28.oktobrī "Baring Vostok" un tās bijušie partneri panāca mierizlīgumu bankas "Vostočnij" lietā. Tas paredz, ka "Baring Vostok" bankai "Vostočnij"  atmaksās 2,5 miljardus rubļu.

Kalvi, kas ir prominenta persona Krievijas investoru aprindās, darbojies Krievijā ilgāk nekā 20 gadus.

"Baring Vostok" ir investīciju kompānija, kas specializējas ieguldījumos Krievijā un NVS valstīs. Tā investējusi tādos Krievijas uzņēmumos kā "Vimpelkom", "STS Media" un "Yandex".