LETA30 окт.

Krievijā panākta vienošanās strīdā, saistībā ar kuru izvirzītas apsūdzības amerikāņu investoram Maiklam Kalvi

Amerikāņu investora Maikla Kalvi dibinātais investīciju fonds "Baring Vostok" un tā bijušie partneri trešdien paziņoja, ka panākuši vienošanos strīdā saistībā ar kuru Kalvi Krievijā izvirzītas kriminālapsūdzības.

Vairākas "Baring Vostok" amatpersonas, tostarp Kalvi un franču baņķieris Filips Delpāls, pagājušajā gadā tika apcietināti un viņiem tika izvirzītas apsūdzības par 2,5 miljardu rubļu (30 miljonu eiro) izkrāpšanu no bankas "Vostočnij". Apcietinājums viņiem vēlāk tika nomainīts pret mājas arestu.

Kopīgā paziņojumā bankas "Vostočnij" akcionāri "Baring Vostok" un Krievijas baņķieris Artjoms Avetisjans norādīja, ka viņi esot atrisinājuši korporatīvo strīdu, tāpēc visas prasības Krievijas un citu valstu tiesās un arbitrāžās tiks atsauktas.

Paziņojumā uzsvērts, ka vienošanās par izlīgumu "nekādā veidā neattiecas uz krimināllietu pret bijušajiem bankas direktoru padomes locekļiem".

Visi apsūdzētie, izņemot vienu, noliedz savu vainu un ir paziņojuši, ka lieta ir safabricēta.

Banka "Vostočnij" trešdien pavēstīja, ka "Baring Vostok" tai atmaksās 2,5 miljardus rubļu.

Kalvi, kurš ir prominenta persona Krievijas investoru aprindās, darbojies Krievijā ilgāk nekā 20 gadus.

"Baring Vostok" ir investīciju kompānija, kas specializējas ieguldījumos Krievijā un NVS valstīs. Tā ieguldījusi tādos Krievijas uzņēmumos kā "Vimpelkom", "STS Media" un "Yandex".