LETA3 июн.

Krievijā aizturēts Kremļa kritiķis Dmitrijs Gudkovs

Maskavā šonedēļ aizturēts prominentais Kremļa kritiķis, bijušais Krievijas Valsts domes deputāts Dmitrijs Gudkovs.

"Dmitrijs Gudkovs ir aizturēts," tviterī pavēstīja opozicionāra tēvs Genadijs Gudkovs.

Krievijas mediji ziņo, ka Dmitrijs Gudkovs ir aizdomās turētais lietā par nesamaksātu īres maksu par telpām Maskavas mērijai. Lieta ierosināta pēc kriminālkodeksa panta par mantiskā kaitējuma nodarīšanu krāpšanas ceļā, un Gudkovam draud līdz pieciem gadiem ilgs cietumsods.

Lietā aizturēta arī kāda Gudkova radiniece.

Jau ziņots, ka otrdien Gudkova, kā arī vairāku viņa radinieku un līdzgaitnieku mājās notika kratīšanas.

Vēstīts arī, ka pirmdien Sanktpēterburgā aizturēts bijušais opozīcijas organizācijas "Atvērtā Krievija" izpilddirektors Andrejs Pivovarovs. Šī aizturēšana notikusi krimināllietas ietvaros par nevēlamas organizācijas darbības īstenošanu. Otrdien Pivovarovs ar lidmašīnu nogādāts Krasnodarā, kur notiek izmeklēšana šajā lietā. Gaidāms, ka izmeklēšanas pārstāvji pieprasīs Pivovarovam noteikt drošības līdzekli apcietinājumu, pavēstījis viņa advokāts.

Jau ziņots, ka 27.maijā trimdā dzīvojošā Kremļa kritiķa Mihaila Hodorkovska finansētā opozīcijas organizācija "Atvērtā Krievija" pārtrauca darbību un slēdza visas nodaļas reģionos. Visi kustības biedri tika izslēgti no organizācijas, bet viņu dalība anulēta, lai izvairītos no iespējamām vajāšanām.

Lēmums par organizācijas darbības apturēšanu pieņemts laikā, kad Krievijas varasiestādes, tuvojoties septembrī gaidāmajām Valsts domes vēlēšanām, pastiprina spiedienu pret varas oponentiem.

"Atvērtā Krievija" 2017.gadā tika atzīta par nevēlamu organizāciju atbilstoši likumam, kas vērsts pret ārvalstu organizācijām, kurām tiek pārmesta politiska iejaukšanās.