LETA1 июн.

Krievija brīdina ASV par "neērtiem signāliem" pirms Baidena un Putina samita

Krievija pirmdien paziņojusi, ka sūtīs "neērtus signālus" Savienotajām Valstīm pirms abu valstu prezidentu tikšanās nākamajā mēnesī.

Krievija arī paziņoja, ka, reaģējot uz NATO darbībām, tā pie savas rietumu robežas līdz gada beigām izvietos 20 jaunus karaspēka formējumus un vienības.

ASV prezidenta Džo Baidena un Krievijas prezidenta Vladimira Putina tikšanās plānota 16.jūnijā Ženēvā.

Baidens svētdien izteicās, ka samita laikā plāno runāt ar Putinu par cilvēktiesību ievērošanu.

"Amerikāņiem jāpieņem, ka signāli no Maskavas (..) viņiem būs neērti," paziņoja Krievijas ārlietu ministra vietnieks Sergejs Rjabkovs.

Viņš norādīja, ka Krievija būs gatava atbildēt uz Baidena šaubām par cilvēktiesību ievērošanu Krievijā, un sacīja, ka Maskava ir elastīgāka nekā Vašingtona, izstrādājot darba kārtību samitam.

Vašingtonas un Maskavas attiecības ir saspringtas vairākos jautājumos, tostarp par Krievijas opozicionāra Alekseja Navaļnija ieslodzīšanu, Krievijas spēku savilkšanu pie Ukrainas robežas un apsūdzībām Krievijai par jaukšanos ASV vēlēšanās.

Krievijas aizsardzības ministrs Sergejs Šoigu šodien paziņoja, ka ASV un NATO pēdējā laikā esot palielinājušas militāro aktivitāti uz rietumiem no Krievijas, kas prasa Maskavas atbildi.

"Mūsu Rietumu kolēģu darbības grauj pasaules drošības sistēmu un spiež mūs veikt adekvātus pretpasākumus," Šoigu teikto citē aģentūra "Interfax". "Līdz gada beigām Rietumu kara apgabalā tiks saformēti aptuveni 20 jauni armijas formējumi un vienības."