ЛатвияLETA10 мая

Kosmētikas ražotāja "Stenders" peļņa pērn veidoja 1,501 miljonu eiro

Kosmētikas ražotājs SIA "Stenders" pagājušajā gadā strādāja ar 9,735 miljonu eiro apgrozījumu un 1,501 miljona eiro peļņu, liecina "Firmas.lv" informācija.

Ņemot vērā, ka uzņēmums 2019.gadā mainīja finanšu gadu, to pieskaņojot kalendārajam gadam, rādītājus nevar salīdzināt ar iepriekšējo finanšu gadu.

Uzņēmuma gada pārskata vadības ziņojumā teikts, ka, neraugoties uz Covid-19 ietekmi, peļņas rādītāji skaidrojami ar labiem "Stenders" produkcijas realizācijas rezultātiem Ķīnas tirgū, jaunu tirgu apgūšanu un būtisku e-komercijas apmēru pieaugumu.

Pēc kompānijas vadības vēstītā, pērn būtiski audzis eksporta apmērs, galvenokārt pateicoties jaunajiem produktiem, jaunajai zīmola vizuālajai identitātei un veikalu interjera dizainam. Uzņēmuma lielākais eksporta tirgus joprojām ir Āzija, bet "Stenders" kļuva pieejams arī Surinamā un caur vairumtirdzniecību - arī veikalu tīklā "Douglas" Spānijā. Tāpat parakstīts līgums par franšīzi Jordānijā, kur 2021.gada februārī atvērts jauns veikals.

"Stenders" vadība atzīst, ka uzņēmuma darbību ietekmēja Covid-19 pandēmija, tomēr tā nemainīja "Stenders" situāciju tik krasi, kā tas bija citām kompānijām. Sākoties Covid-19 uzliesmojumam un ar to saistītajiem ierobežojumiem Ķīnā, kas ir viens no svarīgākajiem "Stenders" tirgiem, pārējie tirgi vēl darbojās, savukārt, kad stājās spēkā ierobežojumi citās valstīs, situācija Ķīnā uzlabojās.

2020.gadā turpināts darbs pie "Stenders" zīmola atjaunošanas un jaunā zīmola stāsta ieviešanas. Vizuālā tēla pārmaiņas tika iedzīvinātas gan veikalu noformējumā, gan dāvanu iesaiņojumā.

Tāpat "Stenders" vadības ziņojumā sacīts, ka pērn notika intensīvs darbs pie jaunu produktu izstrādes un ieviešanas, kā arī ražošanas tempu palielināšanas un efektivitātes paaugstināšanas, kopumā 2020.gadā radot un ieviešot tirgū vairāk nekā 100 jaunu produktu.

Kompānijas vadība arī atzīmē, ka globālās Covid-19 krīzes laikā būtiski mainījušies iepirkšanās paradumi - e-komercijas pārdošanas rādītāji pērn pieauga vairāk nekā divas reizes.

Šajā gadā "Stenders" koncentrēsies uz vairumtirdzniecību un e-komerciju, stiprinot "Stenders" zīmolu jaunos pārdošanas kanālos.

Jau vēstīts, ka 2019.gadā "Stenders" mainīja finanšu gadu. Iepriekšējā finanšu gadā, kas ilga no 2019.gada 1.aprīļa līdz 31.decembrim, kompānija strādāja ar 4,328 miljonu eiro apgrozījumu un 212 107 eiro zaudējumiem.

"Stenders" vienīgais īpašnieks ir Ķīnas kompānija "Tianjin Meidaojiaye Commerce and Trade Co", bet kompānijas patiesie labuma guvēji ir Ķīnas pilsoņi Jans Gans un Jans Džao. Uzņēmums reģistrēts 2001.gadā, un tā pamatkapitāls ir 2,793 miljoni eiro.