ЛатвияLETA3 июн.

"Amserv motors" apgrozījums pērn sarucis par 15,7%

Automašīnu "Toyota" un "Lexus" tirgotāja SIA "Amserv motors" apgrozījums pagājušajā gadā bija 37,856 miljoni eiro, kas ir par 15,7% mazāk nekā 2019.gadā, savukārt kompānijas peļņa pieauga par 10,4% - līdz 996 475 eiro, liecina "Firmas.lv" informācija.

Uzņēmuma gada pārskata vadības ziņojumā sacīts, ka pagājušo gadu "Amserv motors" sāka veiksmīgi, realizējot apjomīgus jauno automobiļu tirdzniecības darījumus. Tomēr martā kompānijas darbību sāka ietekmēt Covid-19 pandēmija un tās mazināšanai ieviestie ierobežojumi, kas bija jūtami visa gada garumā, kā arī, visticamāk, būs jūtami 2021.gadā.

Pērn kompānijas apgrozījums no jaunu un lietotu auto pārdošanas veidoja 29,26 miljonus eiro, bet pēcpārdošanas nodaļas - servisa pakalpojumu, virsbūves remonta un krāsošanas darbu un rezerves daļu, aksesuāru tirdzniecības pakalpojumi - apgrozījums bija 6,45 miljoni eiro.

Pagājušajā gadā uzņēmums pārdeva par 32,8% mazāk "Toyota" automašīnu un par 3,5% mazāk "Lexus" automašīnu.

Vadības ziņojumā arī teikts, ka, sākoties krīzei, kompānija 2020.gada sākumā iepriekš noslēgto automašīnu atpakaļpirkuma līguma izpildei atpirka būtiski vairāk lietoto automašīnu, salīdzinot citiem gadiem. Sadarbībā ar bankām, plānojot un izmantojot pieejamos finanšu līdzekļus un finansēšanas instrumentus, kompānija veiksmīgi pārvaldīja pieaugušos lietoto automašīnu krājumus.

"Amserv motors" pēcpārdošanas nodaļas ieņēmumi pagājušajā gadā samazinājās par 0,8%, salīdzinot ar 2019.gadu.

Tāpat vadības ziņojumā minēts, ka 2020.gadā kompānija bija spiesta veikt vairākas optimizācijas, īpašu uzmanību pievēršot izdevumu pārraudzīšanai un izmatošanas lietderībai. Saistībā ar Covid-19 pandēmijas radīto ietekmi pārtrauktas vai iesaldētas vairākas darbinieku lojalitātes programmas.

"Amserv motors" vadība arī pauž uzskatu, ka jaunu automobiļu tirgus 2021.gadā, mazinoties pandēmijas ietekmei, varētu pieaugt par 4% salīdzinājumā ar 2020.gadu, kamēr lietoto automobiļu tirgus 2021.gadā varētu saglabāties iepriekšējā gada līmenī.

2019.gadā "Amserv motors" apgrozījums bija 44,908 miljoni eiro, bet uzņēmuma peļņa bija 902 311 eiro.

"Amserv motors" pieder Igaunijā reģistrētajai "Amserv Auto", bet tās patiesie labuma guvēji ir Raivo Kuts un Raivo Āvisto. Uzņēmums ir oficiālais "Toyota" un "Lexus" automašīnu ražotāju pārstāvis Latvijā.