ЛатвияLETA28 янв.

Kokneses novadā stipri iereibis vīrietis ar medību bisi sašauj automašīnu

Aizvadītajā sestdienā, 23.janvārī, Kokneses novadā kādā daudzdzīvokļu mājas pagalmā stipri iereibis vīrietis, izmantojot nereģistrētu medību bisi un munīciju, sašāva automašīnu, ka, pēc viņa domām, bija novietota nepareizā vietā informēja Valsts policijas (VP) Zemgales reģiona pārvaldes pārstāve Dace Kalniņa.

Sestdienas pēcpusdienā 1967.gadā dzimis vīrietis, uzskatīdams, ka automašīna "Volvo V70" ir novietota stāvēšanai nepareizā vietā kādā daudzdzīvokļu mājas pagalmā Kokneses novada Kokneses pagastā, nolēma paust savu viedokli, sašaujot minētās automašīnas motora pārsegu, labās puses priekšējo lukturi un priekšējo vējstiklu. VP pārbaudes laikā konstatēts, ka viņš noziedzīgo nodarījumu pastrādājis, būdams alkohola reibumā, proti, viņa izelpā tika konstatētas trīs promiles.

Likumsargi vīrieti aizturēja un tajā pašā dienā viņa dzīvesvietā izņemta nereģistrēta medību bise un munīcija, kas tika nosūtīta ekspertīzes veikšanai. Pašlaik vīrietim ir piemērots aizdomās turētās personas statuss, nepiemērojot ar brīvības atņemšanu saistītu drošības līdzekli.

Par notikušo policijā ir sākti divi kriminālprocesi - par svešas mantas tīšu bojāšanu un par šaujamieroča un šaujamieroča munīcijas glabāšanu bez attiecīgas atļaujas. Par minētajiem likumpārkāpumiem attiecīgi var tik piemērota brīvības atņemšana uz laiku līdz desmit gadiem ar vai bez probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem un arī brīvības atņemšana uz laiku līdz trim gadiem, īslaicīga brīvības atņemšana, piespiedu darbs vai naudas sods.

VP uzsver, ka ieroču izmantošana konfliktu risināšanai ir kategoriski nepieņemama rīcība, un vērš uzmanību, ka personu un sabiedrības drošības labad ir stingri jāievēro Ieroču aprites likumā noteiktās tiesības un pienākumi attiecībā uz ieroču un munīcijas apriti.