Ķīnas Ārlietu ministrija izsaukusi Eiropas Savienības (ES) delegācijas vadītāju Nikolā Šapuī, šādi protestējot pret sankcijām, ko ES noteikusi Pekinai pret uiguriem īstenotās politikas dēļ.
Šapuī izsaukts uz sarunām pirmdien, un to gaitā ārlietu ministra vietnieks Cjiņs Gans norādījis, ka ES lēmums par sankcijām balstīts "melos un nepatiesā informācijā", teikts ministrijas paziņojumā.
Sankcijas ir pretrunā ar realitāti un saprātu, norādīja Cjiņs, piebilstot, ka ES nav tiesīga būt par skolotāju cilvēktiesību jomā.
Ķīna mudina ES atzīt šīs savas kļūdas nopietnību, labot to un izbeigt konfrontāciju, "lai Ķīnas un Eiropas attiecībām nekaitētu vēl vairāk", teikts paziņojumā.
ES pirmdien noteica sankcijas četrām Ķīnas amatpersonām un vienai organizācijai, iesaldējot aktīvus un aizliedzot izsniegt vīzas.
Tās ir pirmās šādas sankcijas pret Ķīnu kopš sankcijām, kas tika noteiktas pēc 1989.gada Tjaņaņmeņas laukuma slaktiņa.
Šim piemēram sekojušas ASV, Kanāda un Lielbritānija un noteikušas savas sankcijas.
Pēdējo gadu laikā vairāki simti uiguru, kazahu un hueju liecinājuši, ka viņi Siņdzjanas provincē ieslodzīti internēto nometnēs valdības īstenotās etnisko minoritāšu piespiedu asimilācijas kampaņas ietvaros.
Ķīnas valdība skaidro, ka šīs nometnes, kurās kopš 2017.gada bijis vairāk nekā miljons cilvēku, patiesībā ir "profesionālās izglītības centri" un to darbības mērķis ir ekstrēmisma un terorisma izskaušana.