LETA3 нояб.

Kaujiniekiem iebrūkot Kabulas Universitātē, ievainoti astoņi cilvēki

Bruņotiem kaujiniekiem pirmdien iebrūkot Kabulas Universitātē irāņu grāmatu gadatirgū, ievainoti vismaz astoņi cilvēki, pirmdien pavēstīja afgāņu amatpersonas un aculiecinieki.

"Kabulas Universitātē iebrukuši Afganistānas ienaidnieki, izglītības ienaidnieki," žurnālistiem sacīja Iekšlietu ministrijas preses sekretārs Tariks Arians.

"Drošības spēki ir šajā apvidū, cenšoties pārņemt kontroli pār situāciju. Tie virzās uz priekšu uzmanīgi, lai izvairītos no tā, ka cieš studenti."

Talibi paziņojuši, ka viņiem nav nekāda sakara ar šo uzbrukumu. Pēdējo gadu laikā vairākiem izglītības centriem uzbrukuši ekstrēmistu grupējumu, arī "Islāma valsts", kaujinieki.

Šāvieni atskanējuši brīdī, kad uz grāmatu gadatirgus atklāšanu bija plānota valdības amatpersonu ierašanās, sacīja Augstākās izglītības ministrijas preses sekretārs Hamids Obaidi.

Slimnīcās nogādāti astoņi cilvēki, arī pasniedzēji un studenti, sacīja Veselības ministrijas pārstāve Masuma Džafari.

Pagājušajā nedēļā terorista pašnāvnieka sarīkotā sprādzienā izglītības centrā Kabulas rietumos tika nogalināti vismaz 24 cilvēki, pārsvarā studenti. Atbildību par šo teroraktu uzņēmās "Islāma valsts".

2018.gadā terorista pašnāvnieka sarīkotā sprādzienā pie Kabulas Universitātes tika nogalināti vairāki desmiti cilvēku, arī daudzi padsmitnieki. Arī par šo teroraktu atbildību uzņēmās "Islāma valsts".

16 cilvēki tika nogalināti, kad kaujinieki 2016.gadā Kabulā iebruka Afganistānas Amerikāņu universitātē.

Vardarbība Afganistānā nerimst, neraugoties uz sarunām, kas valdības pārstāvju un talibu starpā septembrī sākās Katarā.

Nemiernieki atsakās pieņemt uguns pārtraukšanas režīmu.

Eksperti prognozē, ka gaidāmas smagas sarunas, līdz izdosies vienoties par pamieru.