LETA14 окт.

Jelgavnieks palīdz policistiem aizturēt iespējamo velosipēda zagli

Pirmdien, pateicoties drosmīgam jelgavniekam, policijas darbinieki operatīvi aizturēja vīrieti, kurš no velosipēdu novietnes mēģināja nozagt saslēgtu divriteni informēja Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes pārstāve Dace Kalniņa.

Sarmas ielā, pie Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas, 1984.gadā dzimis vīrietis no velo novietnes, pārkniebjot drošības trosi, centās nozagt saslēgtu velosipēdu "Scott Aspect" 580 eiro vērtībā. Noziedzīgā nodarījuma izdarīšanas brīdi redzēja kāds vīrietis, kurš nekavējoties vīrieti panāca, neļāva pamest notikuma vietu un par notikušo telefoniski paziņoja policijai.

Notikuma vietā ieradās Jelgavas iecirkņa amatpersonas un iespējamo zagli aizturēja. Pašlaik divritenis ir atdots tā likumīgajam īpašniekam, bet par notikušo sākts kriminālprocess saskaņā ar Krimināllikuma 175.panta pirmo daļu par zādzību un 185.panta pirmo daļu par mantas tīšu bojāšanu. Par šādiem noziegumiem soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem, īslaicīgu brīvības atņemšanu, piespiedu darbu vai naudas sodu.

Aizdomās par velosipēda zādzības izdarīšanu vīrietim ir piemērots drošības līdzeklis, kas nav saistīts ar brīvības atņemšanu.

Policija izsaka pateicību jelgavniekam, ka viņš neapjuka un palīdzēja novērst noziedzīga nodarījuma paveikšanu.