LETA9 дек.

Jēkabpils iespēju robežās sola sniegt atbalstu kaimiņiem Covid-19 ierobežošanā

Jēkabpils pašvaldība iespēju robežās sniegs atbalstu kaimiņu novadiem Covid-19 izplatības ierobežošanā, Jēkabpils sadarbības teritorijas civilās aizsardzības komisijas sēdē pauda pilsētas mērs Aivars Kraps (LA).

Komisijas sēde sasaukta ar mērķi apzināt faktisko situāciju Covid-19 izplatības ierobežošanā apkārtējo novadu pašvaldībās un pārrunāt atbalsta rīcības modeļus. Sēdē piedalījās valsts drošības struktūru, apkārtējo novadu - Krustpils, Salas, Aknīstes - pašvaldību vadītāji, kā citu atbildīgo institūciju pārstāvji.

Pasākuma dalībnieki apmainījās ar aktuālo informāciju saistībā ar epidemioloģisko situāciju un Covid-19 saslimušo skaita pieaugumu reģionā, kā arī vēlreiz pārrunāja Covid-19 infekcijas ierobežošanas pamatprincipus un piesardzības pasākumus.

"Šobrīd sabiedrības veselība un drošība ir mūsu galvenā prioritāte. Esam viens reģions, un šajā situācijā mums vienam otrs ir jāatbalsta. Ja novadu vadītājiem ir nepieciešama palīdzība ar drošības, aizsarglīdzekļu apgādi vai varbūt ir nepieciešama jebkāda cita vajadzība, aicinu sazināties ar mums un atbalsts, iespēju robežās, tiks sniegts," solīja Kraps.

Nākamās civilās aizsardzības komisijas sēdes tiks operatīvi sasauktas pēc nepieciešamības.

Slimību profilakses un kontroles centra dati liecina, ka 14 dienu kumulatīvais saslimušo skaits Jēkabpilī ir sasniedzis 148 pilsētas iedzīvotājus. Krustpils novadā tas ir augstāks, sasniedzot 199 iedzīvotājus. Aknīstes novadā pēdējo divu nedēļu laikā Covid-19 konstatēts 40 iedzīvotājiem, Jēkabpils novadā - 25. Savukārt Viesītes un Salas novados 14 dienu kumulatīvais saslimušo skaits nepārsniedz piecus cilvēkus.