МирLETA27 янв.

Jaunzēlandes robežas, visticamāk, lielāko daļu gada paliks slēgtas

Jaunzēlandes robežas, visticamāk, lielāko daļu gada paliks slēgtas, otrdien brīdināja Jaunzēlandes premjerministre Džasinda Ārderna.

Viņa sacīja, ka valdība neatvērs robežas, kas kopš pagājušā marta ir faktiski slēgtas visiem, izņemot pilsoņiem, kas atgriežas mājās, kamēr pasaulē joprojām plosās pandēmija.

"Ņemot vērā riskus pasaulē un neskaidrību par vakcīnas izplatīšanu, mēs varam sagaidīt, ka lielāko daļu šī gada mūsu robežas būs nostiprinātas," reportieriem pavēstīja Ārderna.

Tomēr Jaunzēlandes vēlas saglabāt "ceļošanas burbuļus" ar Austrāliju un citām Klusā okeāna salu valstīm, kurām arī lielākoties izdevies kontrolēt vīrusu.

Austrālija pirmdien uz 72 stundām atcēla "ceļošanas burbuli" ar Jaunzēlandi, šādi reaģējot uz ziņām, ka Jaunzēlandē konstatēts koronavīrusa lipīgākā paveida gadījums.

Kopš oktobra cilvēki, kas ieceļo no Jaunzēlandes, Austrālijā var neievērot karantīnu, ja viņi bijuši Jaunzēlandē 14 dienas vai ilgāk un nav bijuši par riska zonām atzītajās vietās.

Jaunzēlande svētdien pavēstīja, ka strādā pie tā, lai nepieļautu kopienas transmisiju, kad kādai sievietei, kas nesen bijusi izolācijā, tests bijis pozitīvs.

Varasiestādes vēlāk apstiprināja, ka sievietei konstatēts sākotnēji Dienvidāfrikā pamanītais koronavīrusa lipīgākais variants.

Jaunzēlandē kopš novembra nav zināms par nevienu kopienas transmisijas gadījumu, un visi reģistrētie gadījumi ir cilvēkiem, kas ieceļojuši no ārzemēm.