МирLETA30 апр.

Izraēlas reliģiskos svētkos drūzmā gājuši bojā vismaz 44 cilvēki

Izraēlas ziemeļos, izceļoties drūzmai ebreju reliģisko svētku laikā, gājuši bojā vismaz 44 cilvēki, piektdienas rītā paziņojušas amatpersonas.

Glābšanas dienesta "Magen David Adom" ("Sarkanā Dāvida zvaigzne") preses sekretārs nosauca notikušo par "neaptveramu katastrofu".

Glābēji pavēstīja, ka aptuveni 150 cilvēki drūzmā tika ievainoti un daudzi no viņiem ir dzīvībai bīstamā stāvoklī.

Ievainotie tika aizvesti uz tuvākajām slimnīcām, tostarp daži ar helikopteriem. Policija slēdza piebraucamos ceļus uz notikuma vietu.

Desmitiem tūkstoši pārsvarā ortodoksālu jūdaistu Meronas pilsētā svinēja "Lag BaOmer" svētkus, piedaloties ikgadējā svētceļojumā uz 2.gadsimta rabīna Šimona bar Johaja kapu. Sociālajos medijos bija publicēti video, kur cilvēki šajos svētkos dziedāja, dejoja un lēkāja.

Laikraksts "Haaretz", atsaucoties uz avotiem policijā, vēstīja, ka masu panika izcēlusies pēc tam, kad cilvēki, dodoties prom, paslīdēja un nokrita uz pakāpieniem, bet aiz viņiem esošie paklupa. Rezultātā liels skaits cilvēku iestrēga šaurā ejā.

Varas iestādes bija atļāvušas sapulcēties šajā svētvietā 10 000 cilvēku, bet organizatori paziņoja, ka ar vairāk nekā 650 autobusiem no visas valsts ieradušies 30 000 svētceļnieku.

Savukārt mediju aplēses liecina, ka svētkos piedalījās aptuveni 100 000 cilvēku.

Apmēram 5000 policistu bija nosūtīti apsargāt šo pasākumu, kas ir Izraēlas lielākā publiskā pulcēšanās Covid-19 pandēmijas laikā.