LETA26 окт.

Itālijā nosaka stingrākus ierobežojumus cīņā ar Covid-19

Itālijas premjerministrs Džuzepe Konte svētdien parakstīja rīkojumu par stingrākiem ierobežojumiem cīņā ar Covid-19 epidēmiju.

Šie ierobežojumi noteikti, jo valstī strauji pieaug jaunatklāto inficēšanās gadījumu skaits. Iepriekšējā diennaktī konstatēti 21 273 inficēšanās gadījumi, liecina svētdien publiskotie dati. Šī ir pirmā reize, kad Itālijā diennakts laikā atklāti vairāk nekā 20 000 inficēšanās gadījumu.

Premjera rīkojums paredz, ka no pirmdienas restorāniem un bāriem jāpārtrauc apkalpot apmeklētājus pulksten 18. Pēc šī laika drīkstēs pārdot tikai ēdienus līdznešanai.

No pirmdienas būs jāpārtrauc darbs kinoteātriem, teātriem, koncertzālēm, fitnesa klubiem, peldbaseiniem un slēpošanas kūrortiem. Būs aizliegts rīkot  konferences un tirdzniecības izstādes, kā arī futbola spēlēm stadionos būs jānotiek bez skatītājiem.

Rīkojumā arī ieteikts nedoties braucienos, ja vien tie nav būtiski svarīgi, kā arī neuzņemt mājās viesus.

Šie ierobežojumi būs spēkā līdz 24.novembrim.

Itālijā, kur ir vairāk nekā 60 miljoni iedzīvotāju, kopš epidēmijas sākuma ar jauno koronavīrusu inficējušies vairāk nekā pusmiljons cilvēku, bet ar vīrusa izraisīto slimību Covid-19 miruši vairāk nekā 37 000 cilvēku.