LETA27 февр.

Indija un Pakistāna vienojas izbeigt apšaudes uz robežas Kašmirā

Indijas un Pakistānas armijas šonedēļ pavēstīja, ka vienojušās izbeigt apšaudes uz robežas Kašmirā, kur šaušana pēdējo mēnešu laikā izraisījusies vairākkārt, un rezultātā daudzi cilvēki, kas dzīvo reģionā, nogalināti vai sakropļoti.

"Miera interesēs, no kā labumu gūtu abas puses un kas būtu paliekošs, militāro operāciju ģenerāldirektori vienojušies risināt pamata jautājumus un problēmas, kas var traucēt mieru un novest pie vardarbības," teikts kopīgajā paziņojumā.

Kaimiņvalstis vēl 2003.gadā parakstīja vienošanos par uguns pārtraukšanu uz Kašmiras robežas, tomēr pamiers pēdējos gados vairākkārt pārkāpts.

Vienošanās panākta, cenšoties uzlabot reģionā mītošo civilistu situāciju, kas regulāri cieš apšaudēs uz robežas, skaidroja amatpersona Deli.

"Mēs esam piesardzīgi optimistiski par to, ka vardarbības un spriedzes līmenis līdzās kontroles līnijai mazināsies," sacīja amatpersona, kas vēlējās palikt anonīma.

Tomēr Indija nemazinās karavīru skaitu līdzās robežai, kas tur atrodas, lai nepieļautu nelikumīgu iekļūšanu valstī un īstenotu operācijas pret nemierniekiem Kašmiras ielejā, piebilda amatpersona.

Vasarā uz robežas Kašmirā notika pēdējo gadu laikā intensīvākās apšaudes Indijas un Pakistānas armiju starpā.

Pamatā musulmaņu apdzīvotā Kašmira ir sadalīta starp Indiju un Pakistānu, taču abas pretendē uz visu Kašmiras teritoriju. Kopš 1947.gada, kad beidzās Lielbritānijas koloniālā pārvalde, Kašmiras dēļ starp Indiju un Pakistānu izcēlušies jau divi kari.