LETA22 мар.

Hinduistu svētki Indijā var izraisīt lielu Covid-19 uzliesmojumu

Hinduistu "Kumbh Mela" svētki Indijas ziemeļos var izraisīt lielu jaunā koronavīrusa uzliesmojumu, svētdien brīdinājusi valdība, aicinot paplašināt testēšanu.

Parasti "Kumbh Mela" svētki norisinās trīs mēnešus un piesaista miljoniem ticīgo no Indijas un visas pasaules. Taču jaunā koronavīrusa pandēmijas dēļ šoreiz svētki norisinās tikai 30 dienas.

Indijā reģistrēti gandrīz 11,6 miljoni Covid-19 gadījumu, un varasiestādes brīdinājušas, ka pēdējā laikā vīruss sācis izplatīties straujāk. Vairākos štatos noteikti ierobežojumi kustības brīvībai.

Taču bažas par Covid-19 izplatību nav atturējušas svētceļnieku pūļus no svētku apmeklēšanas, un lielākoties šie cilvēki ir bez sejas maskām un neievēro sociālo distancēšanos.

Mediji ziņoja, ka vienudien svētkos piedalījušies vairāk nekā trīs miljoni cilvēku.

Haridvārā, Utarakhandas štatā, katru dienu Covid-19 tiek atklāts aptuveni 40 svētku dalībniekiem, ziņoja Indijas veselības ministrija, kas bažījas par lielu vīrusa uzliesmojumu.

Pēdējo nedēļu laikā vīruss uzliesmojis vairāk nekā 12 štatos, norādīja ministrija, piebilstot, ka daļa no svētceļniekiem varētu būt ieradušies no šiem štatiem.

Svētku laikā katru dienu tiek veikti aptuveni 50 000 ātro antigēnu testu un 5000 RT-PCR testu, taču ministrija norādīja, ka testēšana būtu jāpaplašina, sevišķi vietās, kur iespējam strauja vīrusa izplatīšanās.