ЛатвияLETA12 апр.

Iedzīvotāji šogad nav jāskubina iesniegt gada ienākumu deklarācijas

Gada ienākumu deklarācijas iedzīvotāji šogad iesniedz ļoti aktīvi, martā kopumā Valsts ieņēmumu dienests (VID) saņēmis 600 000 deklarāciju, kas ir 60% no parasti gada laikā iesniegto deklarāciju skaita, intervijā teica VID ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme.

"Par to, vai šogad kopumā būs iesniegtas vairāk nekā pērn, varēs spriest tikai pēc kāda laika, taču marta rezultāti jau liecina, ka ir pārsniegtas visas cerības. Šobrīd mēneša laikā jau ir iesniegti 600 000 deklarāciju, parasti gadā kopumā ir 900 000. Aktivitāte ir ļoti augsta. Labā ziņa ir tā, ka iesniedz gan tie nodokļu maksātāji, kuriem ir izveidojusies pārmaksa, gan tie, kam būs vēl jāpiemaksā," teica Jaunzeme.

Viņa norādīja, ka ir pamats domāt, ka tik augsta deklarāciju iesniegšanas aktivitāte ir tādēļ, ka to izdarīt ir ļoti vienkārši. "Vienkāršs un saprotams veids vēlreiz apliecina, ka tas veicina nodokļu brīvprātīgu nomaksu," piebilda Jaunzeme.

"Parasti mums ir jāskubina un jāmudina iesniegt deklarācijas, taču šoreiz deklarācijas iesniedz ļoti aktīvi bez kādiem pamudinājumiem - 600 000 deklarāciju mēnesī ir ļoti augsts rādītājs. Tāpat ir jāatgādina, ka deklarāciju obligātajai iesniegšanai šogad līdz ar Covid-19 pandēmiju ir pagarināts termiņš," teica VID vadītāja.

Viņa arī piekrita, ka šogad deklarāciju iesniegšanas procesā nav novērotas problēmas ar Elektroniskās deklarēšanas sistēmu, kā tas bija citus gadus. "Brīnumi informācijas tehnoloģiju nozarē nenotiek. Lai kaut kas notiktu ātri un ērti, ar to ir jāstrādā. Mēs katru gadu pēc aktīvākā deklarāciju iesniegšanas perioda veicam analīzi un uzlabojamus. Skaidrs, ka tas nav brīnums, bet ir smags komandas darbs - izanalizēt, kuras ir vājās vietas, un tās novērst. Šoreiz redzam, ka esam atraduši tās vietas, kas ir uzlabojamas, un tas strādā," teica Jaunzeme.