LETA9 дек.

Francijas prokurori aicina piespriest cietumsodu eksprezidentam Sarkozī korupcijas prāvā

Prokurori bijušā Francijas prezidenta Nikolā Sarkozī korupcijas prāvā otrdien aicināja piespriest viņam četru gadu cietumsodu, no kura viņš izciestu divus gadus.

65 gadus vecais Sarkozī tiek apsūdzēts mēģinājumā piekukuļot Kasācijas tiesas tiesnesi Žilbēru Azibēru, lai iegūtu slepenu informāciju par izmeklēšanu citā ar Sarkozī saistītā lietā. Apmaiņā pret informāciju Sarkozī piedāvājis atbalstīt Azibēra pieteikumu uz izdevīgu amatu Monako.

Prokurori aicināja piespriest tādu pašu sodu Sarkozī advokātam Tjerī Hercogam, kas arī tiek apsūdzēts šajā lietā, un Azibēram. Viņi arī sacīja, ka Hercogam vajadzētu uz pieciem gadiem aizliegt strādāt par advokātu.

Sarkozī, kas prezidenta amatu ieņēma no 2007. līdz 2012.gadam, pirmdien paziņoja tiesai, ka "nekad nav izdarījis pat visniecīgāko korupcijas aktu", un solīja darīt visu, lai atjaunotu savu labo vārdu.

Apsūdzības korupcijā un ietekmes izmantošanā draud ar cietumsodu līdz 10 gadiem un naudassodu līdz vienam miljonam eiro.

Prokurori uzskata, ka Sarkozī un Hercogs mēģināja piekukuļot Azibēru, lai saņemtu informāciju par izmeklēšanu citā lietā, kurā Sarkozī tika apsūdzēts par nelikumīgu maksājumu saņemšanu no uzņēmuma "L'Oreal" mantinieces Lilianas Betankūras savas 2007.gada prezidenta vēlēšanu kampaņas laikā.

Apsūdzības pret Sarkozī balstītas uz viņa un Hercoga telefonsarunām, kuras ierakstījusi policija. Sarkozī noliedz, ka būtu pastrādājis noziegumu, un apgalvo, ka viņa telefonsarunas noklausītas nelegāli.