LETA06 ноября 2020

ES prasa Izraēlai pārtraukt palestīniešu ēku nojaukšanu

Eiropas Savienība (ES) ceturtdien aicināja Izraēlu apturēt palestīniešu ēku nojaukšanu okupētajās Rietumkrasta teritorijās, kā arī atsaukt draudus nojaukt palestīniešu skolas, brīdinot, ka šie Izraēlas soļi ir "šķērslis divu valstu atrisinājuma ceļā".

ES augstais ārlietu pārstāvis Žozeps Borreljs ar šo paziņojumu nācis klajā divas dienas pēc tam, kad izraēliešu buldozeri Jordānas ielejā pie Tubasas nojauca beduīnu ciematu, bez pajumtes atstājot tā 80 iedzīvotājus.

Izraēlas armija skaidroja, ka mājas "uzbūvētas nelegāli" apvidū, ko armija izmantojusi mācībām.

ES paziņojumā norādīts, ka puse palestīniešu, kuru mājas nojauktas, ir bērni.

"Šī vērienīgā nojaukšana no jauna apstiprina kopš gada sākuma vērojamo konfiskācijas un nojaukšanas nožēlojamo tendenci," teikts ES paziņojumā.

Izraēla arī draud nojaukt 52 palestīniešu skolas, tostarp Rietumkrasta Ras al Tinas skolu, ko līdzfinansējusi ES un ES dalībvalstis.

"ES aicina aizsargāt bērnus, arī nodrošinot viņu tiesības uz izglītību drošā skolas vidē," teikts paziņojumā, uzsverot, ka izglītība ir viena no pamattiesībām.

"ES atkārtoti pauž savu aicinājumu Izraēlai apturēt nojaukšanu, arī ES finansēto būvju nojaukšanu, īpaši ņemot vērā to, kāds tam ir iespaids uz humāno situāciju pašreizējos koronavīrusa pandēmijas apstākļos," teikts paziņojumā.

Написать комментарий