LETA4 янв.

Eksperti bažīgi par Indijas Covid-19 vakcīnas sasteigto apstiprināšanu

Veselības jomas eksperti pauž bažas par Indijas izstrādātās Covid-19 vakcīnas sasteigto apstiprināšanu, kas notikusi vēl pirms izmēģinājumu pabeigšanas, pirmdien vēsta britu raidorganizācija BBC.

Deli svētdien apstiprināja pašu valstī izstrādāto vakcīnu "Covaxin", kā arī starptautiskā farmācijas uzņēmuma "AstraZeneca" un Oksfordas Universitātes izstrādāto vakcīnu, kas arī tiek ražota Indijā.

Premjerministrs Narendra Modi vakcīnas apstiprināšanu cildināja kā soli, kas "maina spēles gaitu", tomēr veselības jomas eksperti brīdina, ka tas noticis sasteigti.

Veselības jomas uzraudzības organizācija "All India Drug Action Network" atzina, ka ir šokēta par šo lēmumu.

"Nopietnas bažas raisa tas, ka nav datu par efektivitāti," norādīja organizācija.

Caurskatāmības trūkums "raisa vairāk jautājumus, nevis sniedz atbildes", un tas, "domājams, mazinās ticību mūsu zinātnes lēmumu pieņemšanas struktūrām".

Dienu iepriekš Indijas medikamentu ģenerālkontrolieris V.G.Somani norādīja, ka "Covaxin" ir "droša vakcīna, un tā nodrošina aktīvu imūno reakciju".

"Vakcīnas ir 100% drošas," sacīja amatpersona, piebilstot, ka "viegls drudzis, sāpes un alerģijas ir parastas jebkuru vakcīnu gadījumos".

Organizācija "All India Drug Action Network" tomēr norādīja, ka tai ir grūtības saprast zinātnisko loģiku lēmumam apstiprināt "nepietiekami izpētītu vakcīnu".