ЛатвияLETA2 мая

Degvielas vairumtirgotāja "Orlen Latvija" apgrozījums pērn sarucis par 44,3%

Degvielas vairumtirgotāja SIA "Orlen Latvija" apgrozījums pagājušajā gadā bija 311,909 miljoni eiro, kas ir par 44,3% mazāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa samazinājusies 2,2 reizes - līdz 1,2 miljoniem eiro, liecina informācija "Firmas.lv".

Uzņēmuma gada pārskata vadības ziņojumā norādīts, ka "Orlen Latvija" šogad plāno turpināt tirdzniecības sistēmas attīstību, piegādājot naftas produktus iespējami tuvāk patērētājiem, proti, uz termināļiem, vienlaikus piedāvājot iespēju transportēt naftas produktus līdz klientu glabātuvēm.

"Orlen Latvija" 2021.gadā plāno nodrošināt "Orlen Lietuva" naftas produktu cenu politiku, kas veicinātu gala patērētāju sadarbību tieši ar Lietuvas uzņēmumu, nevis izmantojot starpniekus - vairumtirgotājus.

2019.gadā "Orlen Latvija" apgrozījums bija 559,956 miljoni eiro, bet uzņēmuma peļņa - 2,687 miljoni eiro.

Kompānija reģistrēta 2003.gadā, un tās pamatkapitāls ir 284 400 eiro. Uzņēmuma īpašnieks "Orlen Lietuva" ir Polijas naftas koncerna "PKN Orlen" meitas sabiedrība. Uzņēmuma galvenie uzdevumi ir organizēt tirdzniecības sistēmu, naftas produktu piegāde un uzglabāšana termināļos, naftas produktu transportēšana ar autotransportu līdz klientu termināļiem, kā arī jaunu klientu piesaiste.