LETA22 дек.

"Covidpass.lv" nereģistrējas vidēji 14% ieceļotāju

Kopš ir ieviesta stingrāka ieceļotāju kontrole, vidēji 14% gadījumu ieceļotāji nav reģistrējušies "Covidpass.lv", liecina Valsts robežsardzes apkopotā informācija.

Jau kopš 7.decembra robežsardze veic pastiprinātu imigrācijas kontroli uz atsevišķiem ceļiem iekšējo robežu tuvumā. Uz lielajiem autoceļiem 24 stundu režīmā tiek veiktas pārbaudes sadarbībā ar zemessargiem, savukārt uz mazākiem ceļiem izvietotas mobilās patruļas un atbalstu robežsargiem sniedz Valsts policija.

Patlaban ik dienu iekšējo robežu tuvumā vidēji tiek pārbaudīti 2000 līdz 3000 Latvijā ieceļojošo personu, taču vēl aizvien ne visas ir informētas par elektroniskās apliecinājuma anketas iesniegšanas obligātumu. Vidēji 14% gadījumu šī obligātā prasība nav izpildīta.

Valsts robežsardze atgādina, ka visiem, kuri ieceļo Latvijā, ir jāaizpilda elektroniskā apliecinājuma anketa vietnē "covidpass.lv". Apliecinājuma aizpildīšana ir obligāta visiem ieceļotājiem, un tas ir jāizdara ne agrāk kā 48 stundas pirms Latvijas robežas šķērsošanas.