LETA2 нояб.

Cīņā ar Covid-19 Portugāle ieviesīs daļēju karantīnas režīmu

Lai ierobežotu jaunā koronavīrusa izplatīšanos, Portugāle ieviesīs daļēju karantīnas režīmu, sestdien paziņojusi valdība.

Aptuveni 70% no 10,3 miljoniem Portugāles iedzīvotāju no trešdienas būs pilsoņa pienākums maksimāli daudz uzturēties mājās, pēc astoņu stundu ilgām krīzes sarunām Lisabonā paziņoja Portugāles premjerministrs Antoniu Košta.

Daļējais karantīnas režīms būs spēkā 121 pašvaldībā, tostarp Portu un galvaspilsētā Lisabonā, kur jauno Covid-19 gadījumu skaits uz 100 000 cilvēku 14 dienu laikā pārsniedzis 240.

Skolas Portugālē turpinās darbu, un cilvēkiem būs ļauts doties uz darbu, pie ārsta, uz veikalu pēc pārtikas vai aprūpēt radiniekus, ja tas nepieciešams, sacīja Košta.

Būs atļautas arī īsas pastaigas svaigā gaisā un restorānu apmeklējumi, bet restorāniem būs jāapkalpo mazāks skaits cilvēku un vakaros jāslēdzas agrāk. Tirgi tiks slēgti un veikalu darbības laiks ierobežots, paziņoja premjers.

Cilvēki aicināti strādāt no mājām, ja tas iespējams.

Košta uzsvēra, ka šie ierobežojumi nepieciešami, lai izvairītos no veselības aprūpes sistēmas sabrukuma, bet sacīja, ka ekonomikai jāturpina darboties.

Sestdien Portugālē tika reģistrēti 4007 jauni Covid-19 gadījumi un 39 nāves gadījumi.