LETA2 окт.

Ceturtdien Latvijā atklāti 77 jauni Covid-19 gadījumi, viens saslimušais miris

Pagājušajā diennaktī, veicot kopumā 3914 Covid-19 testus, Latvijā atklāti 77 jauni inficēšanās ar Covid-19 gadījumi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.

Vadoties pēc SPKC paustā, pagājušajā diennaktī mirusi viena persona, kurai bija apstiprināta inficēšanās ar Covid-19. Pacients bijis vecuma grupā no 90 līdz 95 gadiem. Līdz ar to kopumā miruši 38 pacienti, kuriem bijusi apstiprināta saslimšana ar Covid-19.

Latvijā inficēšanās ar Covid-19 līdz šim laboratoriski apstiprināta 1945 personām.

Līdz šim Latvijā veikts 328 631 Covid-19 izmeklējums. No visiem saslimušajiem, kuriem tika laboratoriski apstiprināta inficēšanās ar Covid-19, 1307 personas ir izveseļojušās, bet 38 mirušas.

Nacionālā veselības dienesta dati liecina, ka pēdējās diennakts laikā stacionēti divi pacienti ar Covid-19. Kopumā stacionāros ārstējas 22 pacienti, no kuriem 19 ar vidēji smagu slimības gaitu, bet trīs ar smagu slimības gaitu. Līdz šim no stacionāra izrakstīts 231 pacients, kura starpā bijuši gan atlabušie, gan mirušie.

Pagājušajā diennaktī 2% no visiem testiem bijuši pozitīvi. SPKC Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs iepriekš skaidroja, ka šis rādītājs Eiropas Savienībā tiek uzskatīts par būtisku, jo, tam pārsniedzot 3% robežu, slimības izplatība uzskatāma par strauju un nekontrolētu.