ЛатвияLETA13 июн.

"Cēsu alus" kļuvusi par vienīgo "Piebalgas alus" īpašnieci

AS "Cēsu alus" kļuvusi par vienīgo alus darītāja SIA "Piebalgas alus" īpašnieci, vienlaikus veiktas arī izmaiņas "Piebalgas alus" valdē, liecina "Firmas.lv" publiskotā informācija.

Par "Piebalgas alus" vienīgo valdes locekli iecelta "Cēsu alus" valdes priekšsēdētāja Eva Sietiņsone.

Veiktas arī izmaiņas "Piebalgas alus" statūtos, nosakot, ka valdes sastāvā ir viens valdes loceklis, kurš ir tiesīgs pārstāvēt kompāniju atsevišķi.

Iepriekš "Piebalgas alus" valdē bija četri valdes locekļi. "Piebalgas alus" valdes priekšsēdētāja iepriekš bija Ināra Dūklava, bet valdes locekļu amatos strādāja Liene Dūklava-Dubriniece, Pēteris Micāns un Lietuvas pilsonis Igors Šeheļevs.

Izmaiņas "Piebalgas alus" dalībniekos un valdē Uzņēmumu reģistrā iegrāmatotas pirmdien, 7.jūnijā.

Jau ziņots, ka Konkurences padome (KP) šogad aprīlī atļāva "Cēsu alus" iegūt vienpersonisku izšķirošu ietekmi pār "Piebalgas alu". Izvērtējot uzņēmumu sniegto un KP rīcībā esošo informāciju, konkurences uzraugs secināja, ka apvienošanās rezultātā būtiski nemainīsies tirgus struktūra, nemazināsies konkurence un neizveidosies vai nenostiprināsies dominējošais stāvoklis nevienā no tirgiem Latvijā, kuros darbojas apvienošanās dalībnieki.

Sietiņsone iepriekš norādīja, ka pēc darījuma "Piebalgas alus" turpinās darbu kā neatkarīga kompānija, izmantojot "Cēsu alus" loģistikas tīklu.

Tāpat vēstīts, ka "Piebalgas alus" pagājušajā gadā strādāja ar 4,175 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir 2019.gada līmenī, taču kompānija guva peļņu 6957 eiro apmērā pretstatā zaudējumiem gadu iepriekš. Uzņēmums reģistrēts 1998.gadā, un tā pamatkapitāls ir 502 771 eiro.

"Piebalgas alus" kapitālā iepriekš 49% pieder SIA "SD Invest", kuras vienīgais īpašnieks ir Šeheļevs, bet 51% piederēja politiķa Jāņa Dūklava (ZZS) ģimenei.

Savukārt "Cēsu alus" 2019.gadā strādāja ar 62,575 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 1,3% vairāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa saruka par 3,8% - līdz 4,057 miljoniem eiro. Informācija par 2020.gada finanšu rezultātiem vēl nav publiskota. "Cēsu alus" kapitālā 99% pieder Somijas koncernam "Olvi".